Reklama

Reklama

Amerykanie chcą być jak on. Nagle stał się ikoną mody!

Przypadające na 31 października Halloween to dla Amerykanów okazja do zabawnych przebieranek i okrzyków “cukierek albo psikus”. Psikusem nie jest jeden z kostiumów, który sklep internetowy Dolls Kill zaproponował z tej okazji. “Sexy Bernie Sanders” to propozycja, która może okazać się kostiumowym hitem tegorocznego Halloween.

Senator Bernie Sanders już raz stał się ikoną stylu a rebours. Gdy na zaprzysiężeniu Joe Bidena na prezydenta Stanów Zjednoczonych pojawił się ubrany w popielatą parkę i grube, wełniane rękawiczki - te po inauguracji stały się prawdziwym hitem, doczekały się nawet swoich profili w mediach społecznościowych.

Strój Senatora Berniego Sandersa stanie się przebraniem na Halloween?!

Senator przyćmił samą ceremonię, stając się jej niezaprzeczalną gwiazdą, a potem bohaterem licznych memów. Zapytany o swój strój, który niektórzy mogli nawet uznać za modową ignorancję, Sanders tłumaczył, że wygrały względy praktyczne.

Reklama

Ta stylizacja została ponownie przypomniana, tym razem przy okazji zbliżającego się Halloween. Firma Dolls Kill postanowiła nieco zainspirować się strojem senatora i swoim klientkom zaoferować wariację na temat słynnej “inauguracyjnej stylówki", proponując kostium “Sexy Bernie Sanders".

Na zdjęciu w sklepie online, ukazującym proponowaną stylizację, widzimy wytatuowaną modelkę ubraną w szary, dopasowany w talii, poliestrowy płaszcz sięgający połowy uda, jednorazową maseczkę chirurgiczną i oczywiście słynne już rękawiczki. Cena zestawu to 85 dolarów i nie obejmuje ona czarnego, plastikowego krzesełka.

Cena kostiumu budzi kontrowersje

Choć pomysł wydaje się trafiony, kontrowersje wywołała cena kostiumu. Internauci słusznie zauważyli, że takie przebranie byliby w stanie skompletować na bazie tego, co mają w swoich szafach. W komunikacie przesłanym do serwisu Vice Dana Rosenberg, dyrektor ds. marketingu w Dolls Kill zapewnia, że produkty oferowane w zestawie są najwyższej jakości, nazywając senatora przy okazji “bardzo fajnym człowiekiem".

Choć sam senator nie odniósł się do tego pomysłu, głos w sprawie zabrał jego rzecznik, który na firmie nie pozostawił suchej nitki.

"Jeśli fani rękawiczek senatora Sandersa chcą się przestraszyć w to Halloween, powinni zobaczyć, jak bogate i największe światowe korporacje walczą o powstrzymanie Kongresu przed ostatecznym zajęciem się od dawna zaniedbywanymi potrzebami klasy robotniczej. Na samą myśl o tym drżę przy biurku" - skomentował Mike Casca, rzecznik Sandersa w oświadczeniu opublikowanym przez Vice.

***Przeczytaj również:

Taniec z gwiazdami: Andrzej "Piasek" Piaseczny dogryzł Martynie Wojciechowskiej. Skomentował jej rozstanie z Kossakowskim

Ida Nowakowska zrezygnuje z pracy w TVP? Oto jej plany!

Angela Merkel posługiwała się szyfrem. Wystarczy wejść do garderoby

Zobacz również: 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje