Armatura do łazienki – jaką wybrać?

Mogłoby się wydawać, że wybór armatury łazienkowej to drobiazg. Tymczasem zakup ten warto dokładnie przemyśleć, by potem nie poprawiać remontu lub nie wzywać hydraulika co kilka miesięcy. W artykule podpowiadamy, na co zwrócić uwagę wybierając armaturę łazienkową i dlaczego warto zainwestować w nieco droższy sprzęt.

Jakość armatury łazienkowej powinna iść w parze z nowoczesnym designem
Jakość armatury łazienkowej powinna iść w parze z nowoczesnym designemAdobe Stock

Urządzając łazienkę warto zwrócić uwagę na każdy, nawet najbardziej niepozorny szczegół. Takim szczegółem często wydają się właśnie elementy armatury łazienkowej, choć przecież to od nich w dużej mierze zależą estetyka oraz komfort korzystania z wnętrza. Co więcej, elementów, takich jak bateria prysznicowa czy umywalkowa nie wymienia się częściej niż co kilka czy kilkanaście lat, wiec warto wybrać coś, co posłuży nam jak najdłużej, a przy tym będzie się dobrze prezentowało.

Armatura łazienkowa - jakich błędów nie popełnić przy wyborze?

To jasne, że nie każdy z nas zna się na armaturze, ale kierowanie się wyłącznie względami wizualnymi to raczej nienajlepsza taktyka. Warto wiedzieć, że ładny design nie zawsze idzie w parze z pożądaną jakością. Oszczędzanie na armaturze także nie popłaca. Nawet, jeśli bateria ładnie wygląda, to jej niska cena zawsze powinna nas zastanowić.

Niestety w przypadku armatury łazienkowej niska cena zwykle oznacza także nienajlepszą jakość, a przecież nie o to nam chodzi. Baterie prysznicowe oraz inne elementy armatury łazienkowej powinny być solidne i niezawodne, bo będą służyć nam przez lata. Z uwagi na to warto korzystać z ofert producentów segmentu premium, takich jak Hansgrohe, Kludi, czy Ferro, którzy dbają nie tylko o nowoczesny design, ale i jakość każdego detalu.

Dlaczego warto inwestować w droższą armaturę?

Kompletując armaturę do łazienki weźmy pod uwagę materiał, z którego wykonano baterie, jej kształt budowę oraz funkcjonalność. Jeśli chcemy, by elementy te posłużyły nam aż do kolejnego remontu za kilkanaście lat, warto rozejrzeć się po nieco wyższych półkach. Na co warto zwrócić uwagę? Przede wszystkim na surowiec, z którego odlano baterie. W przypadku markowych produktów jest to zwykle mosiądz, który czyni je bardzo trwałymi i solidnymi. Co jeszcze jest ważne?

- Wybierając armaturę łazienkową warto pomyśleć także o rozwiązaniach jak najbardziej ekonomicznych i ekologicznych. Na rynku budowlanym nie brakuje nowoczesnych baterii jednouchwytowych, z ograniczeniem przepływu, które regulują i znacznie ograniczają zużycie wody. Dzięki temu oszczędzamy, nie tylko wodę, ale i pieniądze - tłumaczy Roman Kowalski, ekspert z in360.pl

Rzeczywiście, baterie z jednym uchwytem umożliwiają szybkie ustawienie temperatury i strumienia, dzięki czemu zużywamy mniej wody. Z kolei nowoczesne technologie związane z regulacją przepływu sprawiają, że bateria zużywa maksymalnie 5-6 litów wody na minutę, czyli nawet o połowę mniej niż standardowa.

Armatura a design łazienki

To jasne, że wybierając baterie łazienkowe kierujemy się także walorami estetycznymi. Zależy nam, by wszystkie elementy pasowały do siebie, tworzyły spójną i atrakcyjną całość ze stylem, w jakim urządzamy wnętrze. Również i z tego powodu warto spojrzeć w stronę nieco droższej, ale markowej armatury. Wyróżnia ją nie tylko wytrzymałość, ale i nowoczesny, estetyczny design. Różnorodność modeli o wyprofilowanych, ergonomicznych kształtach pozwala dobrać odpowiednią baterię do konkretnej umywalki.

Co więcej, chromowana armatura doskonale prezentuje się w wielu różnych aranżacjach, zarówno tych nowoczesnych i industrialnych, jak i w stylu retro. Świetnie harmonizuje zarówno z klasycznymi odcieniami, takimi jak biel czy szarość, jak i bardziej śmiałymi aranżacjami.

Droższa armatura to nie tylko gwarancja jakości i zadowolenia, ale i większe możliwości aranżacyjne. Jeśli następny remont planujemy nie wcześniej niż za 10 czy 15 lat, warto już teraz zainwestować w coś, co niezawodnie posłuży nam przez całe lata.

materiały prasowe
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas