Reklama

Reklama

Asy z naszej klasy

"Asy z naszej klasy" to zbiór mądrych i wciągających przygód trójki przyjaciół Julka, Kuby i Maćka, którzy rozpoczynają naukę w pierwszej klasie szkoły podstawowej. Pomimo wielu obaw jakie towarzyszą młodym pierwszoklasistom szkoła okazuje się dla nich miejscem wspaniałych doświadczeń, wartościowych przeżyć i niezapomnianych wrażeń.


Julek, Kuba i Maciek poznali się jeszcze w zerówce. Wszystko zaczęło się od  przedszkolnej wycieczki do minizoo. Kuba wszedł do zagrody z kozami i nie umiał się z niej wydostać. Kozy na dodatek zaczęły go podskubywać. Na ratunek koledze przybyli Julek i Maciek. Od tego momentu stają się nierozłączni. Razem przechodzą przez stres związany z pierwszym dniem w szkole, wspólnie stawiają czoła groźnym chłopakom z wyższych klas, poznają pierwsze sympatie, jadą do planetarium czy na wycieczkę do Zakopanego.

Uwielbiają spędzać ze sobą czas zarówno w szkole jak i poza jej murami. Nazywają się trzema muszkieterami, którzy w wymagających odwagi szkolnych potyczkach ze starszymi kolegami, wspólnymi siłami wykrzykują : "Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego".

Reklama

"Asy z naszej klasy" to doskonała lektura zarówno dla przedszkolaków przygotowujących się do pójścia do szkoły, obecnych pierwszoklasistów, oraz starszych uczniów szkoły podstawowej. Świat widzimy oczami Julka, który w charakterystyczny dla siebie sposób opisuje rzeczywistość jaka go otacza, a robi to w sposób nie pozbawiony humoru oraz uroczych spostrzeżeń. "Asy z naszej klasy" mogą pomóc w oswojeniu się ze zmianami jakie przynosi początek szkoły. Odczarowują pierwszy stres, lęk przed nieznanym oraz pokazują jak trwałe mogą stać się przyjaźnie zawierane w tym ważnym okresie życia. Książka dodatkowo zachwyca doskonałymi rysunkami, które przypominają komiksowe ilustracje idealnie oddające fascynującą treść.

Asy z naszej klasy

Patrycja Zarawska

Wydawnictwo SBMINTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: książki dla dzieci

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL