Reklama

Reklama

Belgia pomaga Polkom w bezpiecznej aborcji. Przekazała dużą kwotę na ten cel

Już kolejny raz rząd Belgii pomaga Polkom w dostępie do bezpiecznej aborcji. Po tym jak w zeszłym roku przeznaczył na ten cel 10 tysięcy euro, teraz podwojono tę kwotę. Wsparcie przekazano organizacji Aborcja bez Granic.

Belgia pomaga Polkom w aborcji

Belgijski rząd przekazał 20 tysięcy euro na pomoc Polkom w bezpiecznej aborcji. Pieniądze zostaną wpłacone na konto organizacji Aborcja bez Granic. To już kolejny raz, kiedy kraj ten wspomaga tę kwestię finansowo - w ubiegłym roku Belgia dała na ten cel 10 tysięcy euro.

Działalność Aborcji bez Granic

Aborcja bez Granic przez rok od czasu zaostrzenia prawa aborcyjnego w Polsce pomogła ponad 34 tysiącom osób w dostępie do bezpiecznego przerywania ciąży. W większości przypadków chodzi o tabletki aborcyjne, a w pozostałych o zabiegi w zagranicznych klinikach.

Symbolicznie wsparcie trafiło na ręce aktywistki Justyny Wydrzyńskiej, która jest oskarżona o przekazanie tabletek poronnych kobiecie, która była w przemocowej relacji i sama poprosiła organizację o pomoc. Grozi jej za to do trzech lat pozbawienia wolności.

Reklama

***

Zobacz również:

Hebrajskie imiona w Polsce. Poznaj znaczenie najpopularniejszych

Nowe zasady i stawki w sanatoriach. Ile kosztuje pobyt w 2022 roku?

Kryształy z PRL-u biją rekordy. Sprawdź, czy masz w domu skarb

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: aborcja | Belgia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy