Bohaterowie świętej wojny

Niniejsza książka porusza wiele wątków, przypomina najważniejsze epizody z dziejów świętej wojny Krzyża z Półksiężycem, ale przede wszystkim jest opowieścią o ludziach, którzy w pewnych kluczowych momentach dziejów znaleźli się, czasami wbrew sobie, w centrum najważniejszych wydarzeń.

W godzinie próby potrafili dokonać właściwego wyboru. Dźwigając na sobie ogromne brzemię odpowiedzialności, nie zawiedli, dając przykład heroicznego poświęcenia. Nie są to postacie jednowymiarowe, łatwe do oceny i zaszufladkowania. Nie zawsze postępowali godnie, ale na tle ludzi swojej epoki wyróżniali się pozytywnie. Obdarzeni cechami charyzmatycznych przywódców, potrafili przyciągać tłumy i mądrze nimi kierować.

Reklama

W najważniejszej chwili swego życia stali się obrońcami chrześcijańskiej Europy i bohaterami świętej wojny. Oni wiedzieli, jak zatrzymać islam.

W niniejszej publikacji najważniejsi są ludzie, na których życie przemożny wpływ wywarła wojna z muzułmańskim agresorem. Pośrednio jest to książka o roli wybitnych jednostek w historii, które nie poddają się biernie biegowi wydarzeń, lecz próbują nań skutecznie oddziaływać. W tym optymistycznym kontekście kwestia końcowego sukcesu nie jest sprawą pierwszorzędną. Najważniejsza jest bowiem sama walka, jaką podejmują główni bohaterowie w obronie wartości, które uznają za najświętsze.
Marek Balon
Bohaterowie świętej wojny
Dom Wydawniczy Rafael

Dowiedz się więcej na temat: bohaterowie

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje