Reklama

Buy Nothing Day. Kiedy w 2021 roku wypada Dzień bez Zakupów?

Podobnie jak Black Friday, również Buy Nothing Day cieszy się na świecie niezwykłą popularnością. Po zakupowym szaleństwie pod koniec listopada przychodzi pora na odpoczynek od różnego rodzaju wydatków. Kiedy dokładnie wypada Międzynarodowy Dzień bez Zakupów i dlaczego w ogóle go obchodzimy?

Mnóstwo osób na całym świecie z zapartym tchem wyczekuje promocji na Black Friday, który wypada 26 listopada 2021 roku

W czarny piątek wszyscy ci, którzy lubią polować na okazje, będą mogli się wykazać i, choć zakupowe szaleństwo bez wątpienia nadwyręży nasze budżety, niektórym zupełnie to nie przeszkadza. 

Nawet jeśli nie potrzebują jakiegoś produktu, to i tak go kupują, ponieważ akurat można go dostać w sklepie po okazyjnej cenie.

Buy Nothing Day. Co to za dzień i kiedy wypada w 2021 roku?

Oczywiście nie wszystkim podoba się taki stan rzeczy i właśnie dla takich osób jest Buy Nothing Day, czyli Dzień bez Zakupów, który w Europie obchodzimy w ostatnią sobotę listopada. W tym roku jest to 27 listopada, a więc tuż po Black Friday

Reklama

W USA natomiast ten dzień wypada w piątek po Święcie Dziękczynienia

Kiedy i dlaczego postanowiono świętować Międzynarodowy Dzień bez Zakupów? Na świecie zaczęto obchodzić go w latach 90., a w Polsce w 2003 roku. 

Buy Nothing Day powstał jako forma protestu przeciwko niepotrzebnym wydatkom oraz nadmiernej konsumpcji w krajach wysokorozwiniętych, w których korzysta się z większości światowych dóbr. 

Dzień bez Zakupów to świetna okazja do tego, aby trochę zaoszczędzić, ale to, że nasz portfel nieco odetchnie, to wcale nie jedyna zaleta. Jest to też idealny pretekst do tego, aby spędzić więcej czasu z rodziną w inny sposób, niż na niepotrzebnym kupowaniu różnych rzeczy w sklepie. 

W Buy Nothing Day warto zastanowić się nad tym, na co przeznaczamy zarobione pieniądze i czy rzeczywiście są to opłacalne inwestycje.

Czytaj również: 

Jarosław Gowin w szpitalu

Julia Oleś nie czekała na podział majątku po śmierci Kamila Durczoka!

Krystian Ochman wreszcie zobaczył się z rodzicami 

Metamorfozy Sarah Jessiki Parker. Nieźle zaskoczyła?

Jak poprawić kondycję roślin doniczkowych zimą?

Zobacz także: 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Black Friday
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy