Reklama

Reklama

Były mąż oblał ją kwasem. Przeszła 19 operacji, ale nie poddaje się

Kobieta oblana kwasem. Historia Farah Khan

Farah Khan z Indii wyszła za mąż w 2004 roku i od samego początku cierpiała z powodu fizycznego i emocjonalnego znęcania się nad nią przez męża. Był alkoholikiem i miał problemy z hazardem. Kobieta postanowiła się z nim rozwieść w 2009 roku.

Rok po sfinalizowaniu rozwodu w 2011 roku doszło do ataku, który przeprowadził były już mąż. Farah dobrze pamięta ten dzień, bo gotowała wtedy w kuchni rodziców. Mężczyzna przejechał obok domu i oblał ją kwasem przez otwarte okno. 

Kobieta oblana kwasem. Konsekwencje ataku

Kobieta została przewieziona do szpitala i przeszła pilną operację twarzy, klatki piersiowej i ramion. Oko Farah zostało zniszczone i zachowało jedynie 20% wzroku, ponieważ lekarze w szpitalu, do którego ją zawieziono, nie wiedzieli, jak wypłukać z niego kwas

Przeszła dziewiętnaście operacji oparzeń, a pięć wciąż ją czeka. Po wyzdrowieniu kobieta wniosła sprawę przeciwko swojemu byłemu mężowi. W 2014 roku został ostatecznie uznany za winnego i skazany na trzy i pół roku więzienia. Teraz jest wolny i ponownie się ożenił. 

Reklama

Farah czuje się zawiedziona indyjskim systemem sądowniczym i społecznością, która traktowała ją jak nietykalną, ponieważ przeżyła atak oblania kwasem. Kobieta jednak nie wstydzi się swojego ciała, pokazuje publicznie twarz, a nawet bierze udział w pokazach mody.

Czytaj więcej:

13 lat temu były chłopak oblał ją kwasem. Jak dziś wygląda Katie Piper?

Przemoc seksualna to nie tylko gwałt

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje