Reklama

​Chiński spacer nad przepaścią. Pięknie i przerażająco!

Spacer po stromej ścianie klifu nad 1400-metrową przepaścią to atrakcja turystyczna tylko dla osób o naprawdę mocnych nerwach!

Nie brakuje tych, którzy twierdzą, że chińska góra Tianmen, położona w parku narodowym o tej samej nazwie, to jedno z najpiękniejszych, ale też najbardziej przerażających miejsc na świecie. Dlaczego?

Odwiedzający to miejsce turyści mogą przespacerować się wyjątkową trasą, zbudowaną z tarasów zawieszonych na zboczu stromego klifu. Szlak biegnie na wysokości 1400 m, a jego podłoga w niektórych miejscach jest przeszklona. Spacerujący tędy turyści są więc na równi: zachwyceni i przerażeni.

Trasa spacerowa okala szczyt góry Tianmen, a pokonanie jej zajmuje ok. 1,5 godziny. Szlak, udostępniony turystom w 2011 roku, składa się z kilku odcinków, które mocno się od siebie różnią, co zapewnia odwiedzającym bardzo zróżnicowane widoki i wrażenia. 

Reklama

Sporą popularnością cieszy się tzw. "wiszący chodnik", czyli fragment o długości 1600 metrów, który jest zabezpieczony specjalną barierką. Na jego końcu znajduje się wiszący most. Szczególnie przerażające, ale także bardzo popularne, są trzy i odcinki "wiszącego chodnika", które mają przeszklone dno. Niewielu turystów pokonuje je w zupełnym spokoju: zdarzają się ataki płaczu, paniki, zamykanie oczu, próby obejmowania skały.

To jednak nie koniec atrakcji, które czekają na nas w parku narodowym Tianmen. Znajdziemy tu na przykład Bramę do Nieba, czyli najwyżej położoną grotę na świecie, pięknie wkomponowaną w skały wzniesienia. Prowadzi do niej aż 999 schodów! 

Sama góra Tianmen też jest niezwykle malownicza. Na jej szczyt możemy dostać się na dwa sposoby. Pierwszy, to pokonanie drogi Tongtian (dosł. "Droga do nieba"), o długości 11 kilometrów. Trasa ta jest bardzo kręta i niezwykle malownicza i ma 99 ostrych zakrętów oraz bardzo strome podjazdy. Różnica wzniesień wynosi aż 1100 metrów!

Drugi sposób dostania się na szczyt wymaga skorzystania z kolejki linowej. Jej długość wynosi 7455 metrów i przez wiele lat była to najdłuższa trasa kolejki tego typu na całym świecie. Pokonanie jej ze stacji początkowej na szczyt trwa aż 30 minut, jest więc sporo czasu, by nasycić się fantastycznymi pejzażami i zrobić setki pamiątkowych zdjęć.

Góra Tianmen i park narodowy o tej samej nazwie znajdują się w prefekturze Zhangjiajie w środkowych Chinach. Najlepiej odwiedzać to miejsce między wiosną a jesienią.

***Zobacz materiały o podobnej tematyce***

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy