Reklama

Reklama

​Chiński spacer nad przepaścią. Pięknie i przerażająco!

Spacer po stromej ścianie klifu nad 1400-metrową przepaścią to atrakcja turystyczna tylko dla osób o naprawdę mocnych nerwach!

Nie brakuje tych, którzy twierdzą, że chińska góra Tianmen, położona w parku narodowym o tej samej nazwie, to jedno z najpiękniejszych, ale też najbardziej przerażających miejsc na świecie. Dlaczego?

Reklama

Odwiedzający to miejsce turyści mogą przespacerować się wyjątkową trasą, zbudowaną z tarasów zawieszonych na zboczu stromego klifu. Szlak biegnie na wysokości 1400 m, a jego podłoga w niektórych miejscach jest przeszklona. Spacerujący tędy turyści są więc na równi: zachwyceni i przerażeni.

Trasa spacerowa okala szczyt góry Tianmen, a pokonanie jej zajmuje ok. 1,5 godziny. Szlak, udostępniony turystom w 2011 roku, składa się z kilku odcinków, które mocno się od siebie różnią, co zapewnia odwiedzającym bardzo zróżnicowane widoki i wrażenia. 

Sporą popularnością cieszy się tzw. "wiszący chodnik", czyli fragment o długości 1600 metrów, który jest zabezpieczony specjalną barierką. Na jego końcu znajduje się wiszący most. Szczególnie przerażające, ale także bardzo popularne, są trzy i odcinki "wiszącego chodnika", które mają przeszklone dno. Niewielu turystów pokonuje je w zupełnym spokoju: zdarzają się ataki płaczu, paniki, zamykanie oczu, próby obejmowania skały.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje