Co widzisz na obrazku? To kolejna taka zagadka, która podzieliła internautów

Wizualne zagadki i złudzenia optyczne cieszą się dużą popularnością w internecie. Niektóre z nich wiele mówią o naszej osobowości i sposobie postrzegania świata. Inne złudzenia po prostu testują naszą spostrzegawczość. W internecie pojawiła się kolejna zagadka, która podzieliła internautów. A ty, co widzisz na obrazku?

Internetowa zagadka poróżniła internautów. Jakie zwierzę widzisz na zdjęciu?
Internetowa zagadka poróżniła internautów. Jakie zwierzę widzisz na zdjęciu?INTERIA.PL

Iluzje i złudzenia optyczne sprawiają, że nasze oczy oraz mózg zostają wprowadzone w błędny tok myślenia. Błędne postrzeganie może być powodowane m.in. przez załamania światła, nieprawidłową ocenę wielkości przedmiotu, czy też złudzenia związane z kolorami, cieniami oraz kontrastem. Z tego powodu, w zależności od sposobu patrzenia możemy zobaczyć zupełnie inne obrazy. Czasami widzimy je już na pierwszy rzut oka. Inne złudzenia wymagają od nas skupienia, zmrużenia oczu, a nawet ruchu głową.

Iluzje i złudzenia optyczne cieszą się popularnością z powodu niejednoznaczności. W zależności od naszych predyspozycji, a także osobowości jesteśmy w stanie zobaczyć inne obrazy i ich znaczenia. To fascynujące, jak różnie potrafimy odbierać nawet proste obrazy.

Kolejna zagadka, która podzieliła internet

Iluzja optyczna, która tym razem podzieliła internautów, została udostępniona na Twitterze przez doktor Michelle Dickinson z Nowej Zelandii. Naukowczyni prowadzi jedyne w Nowej Zelandii laboratorium badań nanomechanicznych. Doktor Michelle wykłada również inżynierię chemiczną i materiałową na Uniwersytecie w Auckland. Jest również autorką naukowego podcastu pt. “Science Digest". Na swoim twitterowym profilu często publikuje edukacyjne treści, a także różnego rodzaju zagadki.

Na pierwszy rzut oka na załączonym obrazku widzimy niepozorne czarno-białe pasy. Jest to jednak jasne, że pod nimi coś się kryje. Przyglądanie się tej grafice lub mrużenie oczu raczej na niewiele się zda. Ukryty pod pasami obraz możemy zobaczyć, stosując poradę autorki tweeta, czyli potrząsając głową.

Wąż czy kot - jakie widzisz zwierzę?

Autorka nie wskazała, co właściwie kryje się pod pasami. Jak się okazuje, odpowiedź wcale nie jest jednoznaczna. Niektórzy internauci zobaczyli pod nimi głowę kota. Inni jednak są przekonani, że obrazek przedstawia węża. Znaleźli się też tacy, którzy pod pasami nie dostrzegli nic.

Niczego nie widzę. Czy coś jest ze mną nie tak?
Na telefonie dostrzegam węża bez potrząsania głową, ale na laptopie niczego nie widać
Wszyscy widzą węża, a dla mnie to wygląda jak kot
W okularach niczego nie dostrzegam, zobaczyłem dopiero, jak je zdjąłem. Widzę kota z żółtymi oczami
pisali internauci.

W komentarzach pojawiło się więcej propozycji, dotyczących tego, co może przedstawiać to złudzenie optyczne. W wielu odpowiedziach wymieniano inne zwierzęta jak np. mysz, psa lub niedźwiedzia. Pojawiły się nieco mniej konwencjonalne odpowiedzi - ktoś stwierdził, że na obrazie widzi kota w garniturze i krawacie.

"Zdanowicz pomiędzy wersami". Aleksander Kwaśniewski ma receptę na udane małżeństwoINTERIA.PL
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas