Reklama

Reklama

Cukier i węgiel towarem luksusowym. Internauci są bezlitośni i kreatywni. Oto najlepsze memy

Od kilku tygodni brak cukru w sklepach i drastyczny wzrost cen węgla to wiodące tematy w Polsce. Także wśród internautów, którzy po raz kolejny udowodnili, że każdą sprawę są w stanie obrócić w żart. Tym razem w sieci królują memy związane z cukrem i węglem. Oto najlepsze z nich!

Brakuje cukru, brakuje też węgla. Panika i drożyzna

Wojna na Ukrainie, obawa przed kolejnymi podwyżkami i informacje, z których wynika, że nie ma już w magazynach cukru, sprawiają, że Polacy rzucili się na ten towar w sklepach. Doszło do tego, że największe sieci handlowe wprowadziły limity na zakup cukru. Tym samym obecny deficyt cukru w znacznym stopniu wynika z zachowań konsumentów. Co więcej, efektem wzmożonego popytu, a także większych kosztów produkcji będą kolejne podwyżki.

Reklama

Szalejąca inflacja podbija nie tylko ceny cukru. Faktem staje się również kryzys węglowy w Polsce. Nie ukrywają tego nawet najważniejsi politycy obozu rządzącego, którzy nie potrafią powiedzieć, czy zimą węgiel będzie dostępny, a jeśli tak, to w jakiej cenie będzie można go kupić. 

Cukier to towar deficytowy w sklepach, ale nie w memach. Internauci robią żarty z białego kryształu

Tego, że cukier stał się produktem niemalże na wagę złota, nietrudno zauważyć w sieci. Niezawodni internauci stworzyli już memy, w których śmieją się z efektu napędzającego się błędnego koła. Dlaczego cukier tak zdrożał? Oto wysyp najlepszych memów.

Czarne złoto coraz droższe, czyli najlepsze memy związane z węglem

Krocie kosztuje dziś nie tylko cukier, ale również węgiel, co jest zmartwieniem dla wielu gospodarstw domowych w Polsce, stosujących ten opał. Internauci nie zamierzają się jednak tym przejmować. Sieć zalała fala memów, w których dostało się oczywiście partii rządzącej. Od teraz węgiel w Polsce nazywany jest czarnym złotem.

Zobacz też:

Po cukier do Niemiec, po olej do Polski. Porównujemy ceny w niemieckim i polskim markecie

Fazy alkoholizmu. Po tym rozpoznasz nadchodzące uzależnienie

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: cukier | węgiel | memy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy