Reklama

Reklama

Ocet znika z półek polskich marketów! Sklepy wprowadzą limity?

W ostatnich tygodniach głośno jest o problemach z dostępnością cukru lub jego zaporowych cenach. Choć producenci przekonują, że cukru nie zabraknie, to klienci rzucili się robić zapasy na zimę, a sklepy zaczęły wprowadzać reglamentację tego produktu. Wszystko wskazuje na to, że sytuacja ta już niedługo dotyczyć będzie także... octu!

Wysoka inflacja, wciąż rosnące ceny, ale także niepokojące komunikaty ekonomistów, a nawet rządu sprawiły, że Polacy postanowili dobrze przygotować się na zimę i zrobić niezbędne zapasy. Na pierwszy rzut poszedł cukier, którego w pewnym momencie zaczęło brakować, a część sieci handlowych zdecydowała się na jego reglamentację. W ostatnich dniach głośno jest także o innym popularnym produkcie, którego brakuje w polskich sklepach. Tym razem chodzi o ocet!

Zobacz również: Bosacka porównała ceny cukru w siedmiu krajach. Jak wypadła Polska? 

Reklama

Ocet błyskawicznie znika z półek polskich sklepów. Sieci wprowadzą limity?

Klienci dużych sieci handlowych zauważyli, że coraz trudniej jest kupić ocet, a w niektórych sklepach półki, na których zazwyczaj stał, świecą pustkami. Producenci przekonują, że problemy te są „przejściowe”, ale przyznają, że ogromny popyt na ten produkt nieco ich zaskoczył! 

Zapotrzebowanie na ocet o tej porze roku nie powinno dziwić - w okolicach sierpnia większość z nas zaczyna bowiem przygotowywać przetwory na zimę. Hurtownicy i sprzedawcy przyznają jednak, że w tym roku popyt na ocet jest większy niż zazwyczaj i faktycznie w niektórych sklepach zaczyna go brakować, a gdy się pojawia, błyskawicznie znika z półek. Część sieci handlowych rozważa nawet wprowadzenie limitów! 

Business Insider Polska poinformował, że hurtownicy przygotowali się na spory, a nawet większy popyt na ocet, niż w roku poprzednim, a mimo to pojawiły się problemy z jego dostępnością. Co za nimi stoi?

Polacy regularnie karmieni się niepokojącymi informacji ze świata ekonomii i przestrzegani przed trudną zimą. Ceny żywności idą w górę, inflacja szaleje i część osób zdecydowała się na przygotowanie sporych zapasów na zimę. Większość postawiła na przetwory i kiszonki, do przygotowania których niezbędny jest cukier, ocet i sól - podstawowe produkty, których często brakuje w momencie kryzysu. 

Ekonomiści apelują jednak, by mimo trudnych czasów nie popadać w panikę i kupować z głową - wtedy zarówno cukru jak i octu starczy dla wszystkich!

Zobacz również: 

Koleje dolnośląskie pokazały zdjęcie cukru w pociągu: "Lokata kapitału"

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ocet | reglamentacje

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy