Reklama

Reklama

Czego Polacy obawiają się przed świętami? Nie wszyscy czują radość

Jak się okazuje, nie wszyscy Polacy tak samo cieszą się z nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Podczas gdy jedni kompletują prezenty i zastanawiają się, kiedy przystroić dom bożonarodzeniowymi ozdobami, drudzy czują niepokój i smutek. Dlaczego?

Jeszcze nie tak dawno, gdyby zapytać Polaków o to, za jakimi świętami tęsknią, większość odpowiedziałaby, że pragnie śniegu za oknem. I choć tęsknotę za śniegiem w święta deklaruje 27 proc. Polaków, zdecydowanie bardziej marzą nam się święta z bliskimi. 

W tym roku nieco mniej myślimy o stresie związanym z przygotowaniami czy kupnem prezentów. Jest jednak coś, co napawa nas niepokojem. 

Nadchodzą Święta Bożego Narodzenia. Polacy są pełni obaw

Święta w dużym rodzinnym gronie, bez widma pandemii, z mnóstwem prezentów pod choinką i puchową śnieżną pokrywą za oknem - takie wyobrażenie Bożego Narodzenia ma zapewne każdy z nas. Niestety, pandemia kolejny rok z rzędu zaburza ten idylliczny obrazek.

Reklama

Aż 36 proc. Polaków obawia się, że świąt nie uda im się spędzić w rodzinnym gronie. Jak wskazuje najnowsze badanie serwisu "Prezentmarzeń", Polacy mogą postrzegać tegoroczne święta jako mniej radosne. Powody? 

31 proc. ankietowanych przyznaje, że radość odbiera im pandemiczna rzeczywistość. 24 proc. respondentów zauważa, że z roku na rok święta stają się mniej tradycyjne. Z kolei aż 31 proc. Polaków czuje smutek, ponieważ przy świątecznym stole zabraknie kogoś bliskiego.

Choć respondenci uważają, że święta są coraz bardziej pozbawione właściwej atmosfery, to nie oznacza, że do ich celebracji przywiązujemy mniejszą wagę. 27 proc. respondentów już zastanawia się, czy trafi z upominkami w gust tych, których chcą obdarować, a 20 proc. na samą myśl o przygotowaniach stresuje się, czy zdąży.

***
Przeczytaj również: 


Kiedy powinniśmy ubrać choinkę? Psycholodzy podzielili się radą

Ile kosztuje wynajęcie firmy sprzątającej na święta? Znamy stawki

Boże Narodzenie 2021. Jaką sukienkę wybrać na Wigilię i święta?

Zobacz również: PAP life
Dowiedz się więcej na temat: Święta Bożego Narodzenia | Przetrwać święta

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy