Reklama

David Young, Stasi i dziecko

Gdy porucznik Karin Müller jedzie w okolice Muru Berlińskiego, by zbadać ciało nastolatki, wydaje jej się, że wszystko już widziała. Jednak uświadamia sobie, że nic tu nie gra i że dziewczyna nie uciekała na Zachód. Ona uciekała do NRD.

W sprawę angażuje się Stasi, organ bezpieczeństwa i wywiadu Niemieckiej Republiki Demokratycznej. Jego metody działania były niejasne, liczba zakamuflowanych agentów bardzo duża, a jednym z najważniejszych zadań było zapobieganie ucieczkom obywateli na Zachód.

Karin musi odkryć tożsamość dziewczyny, ale osoby ze służb, z którymi rozmawia, zapewniają ją, że sprawcy pochodzą z Berlina Zachodniego, i jednocześnie usilnie starają się zniechęcić ją do zadawania pytań.

Materiał dowodowy sugeruje rozbieżne wnioski i Müller wkrótce zdaje sobie sprawę, że miejsce zbrodni jest tylko upozorowaną sceną. Jednak panujący reżim nie toleruje ciekawości i porucznik nie wie jeszcze, że śledztwo zaprowadzi ją niebezpiecznie blisko własnego domu...

Reklama

"Stasi i dziecko" to błyskotliwa, klimatyczna, wiarygodna i wciągająca debiutancka powieść Davida Younga. Przypomina dzieła Toma Roba Smitha, Phillipa Kerra oraz film "Życie na podsłuchu". Jest to misternie poprowadzona przez labirynty wydarzeń historia, która wciąga oraz fascynuje opisami intryg, podwójnego życia bohaterów oraz niewierności.

David Young ukończył kurs kreatywnego pisania na City University w Londynie. Jego powieść otrzymała główną nagrodę w konkursie na publikację ufundowanym przez PFD.


materiały prasowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy