Reklama

Dawid Kubacki o swojej decyzji. Jego żona walczy o życie

Dawid Kubacki w niedzielę zaskoczył wszystkich swoją decyzją o nagłej rezygnacji z finału cyklu Raw Air. W poniedziałek podał powód sytuacji, publikując na Instagramie post. "Moja żona Marta wylądowała w szpitalu z przyczyn kardiologicznych, jej stan jest ciężki i lekarze walczą o jej życie" - napisał zawodnik.

W niedzielę skoczek narciarski Dawid Kuback nie stawił się na starcie zawodów w Vikersund i napisał w mediach społecznościowych, że zakończył sezon w skokach narciarskich 2022/23. Dzisiaj opublikował kolejny post, w którym tłumaczy powody swojej decyzji.

Czytaj więcej: 32-latek z przyczyn osobistych wycofał się z turnieju Raw Air

Dawid Kubacki przerywa milczenie. Chodzi o stan zdrowia jego żony

Główny rywal Dawida Kubackiego, Halvor Egner Granerud mógł się zatem cieszyć ze zdobycia kolejnej w swojej karierze Kryształowej Kuli. Norweg nie skomentował jednak swojej wygranej w PŚ, ponieważ nie znał przyczyny, dla której reprezentant Polski opuścił zawody. 

Reklama

Dawid Kubacki przerwał trwające od wczoraj milczenie i opublikował w sieci poruszający wpis dla swoich fanów, w którym dokładnie wytłumaczył powody swojej nieobecności. 

Jeszcze wczoraj były prezes Polskiego Związku Narciarskiego, Apoloniusz Tajner w programie "Sportowy Wieczor" w TVP Sport nie krył nadziei na to, że wicelider "generalki" Dawid Kubacki pojedzie na zawody do Lahti. Teraz stało się jednak jasno, że tak się nie stanie. Kubacki bowiem zrezygnował z ostatnich konkursów w sezonie, ponieważ priorytetem jest teraz dla niego rodzina oraz zdrowie jego żony.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Dawid Kubacki | Puchar Świata

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy