Dekoracje na Święto Niepodległości

Zbliża się 11 listopada, czyli Święto Niepodległości, które należy do najważniejszych świąt narodowych nie tylko w Polsce. W tym roku będziemy obchodzić go wyjątkowo hucznie, ponieważ to setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. W wielu instytucjach o charakterze państwowym zawisną flagi i pojawią się dekoracje nawiązujące do symboli narodowych. W szkołach nie zabraknie uroczystych apelów i akademii. Specjalnie dla tych, którzy szukają inspiracji do wykonania dekoracji na Święto Niepodległości, przygotowaliśmy kilka propozycji.

article cover
©123RF/PICSEL
Jak zrobić kotylion na Święto Niepodległości?Interia DIY

Kotyliony

©123RF/PICSEL

Zacznijmy od kotylionów, które stały się już nieodzownym elementem obchodów świąt narodowych. Można przypiąć je do ubrania, ale także wykorzystać je do ozdoby zasłon czy udekorowania gazetki szkolnej poświęconej tematowi odzyskania przez Polskę niepodległości. Kotyliony można wykonać różną metodą przy wykorzystaniu różnorodnych materiałów. Wiele inspiracji znajdziemy w internecie.

Kwiaty biało-czerwone

©123RF/PICSEL

Biało-czerwone kwiaty pięknie ozdobią różne powierzchnie: ściany, zasłony, tablice korkowe, a także odzież. Wykonamy je z papieru, tkanin, jak również z bibuły. W sieci znajdziemy mnóstwo inspiracji i pomysłów na piękne kwiaty w barwach narodowych.

Godło Polski i flaga biało-czerwona

W dekoracjach na Święto Niepodległości nie może zabraknąć symboli narodowych, czyli godła oraz flagi. Podobnie jak kotyliony i kwiaty, flagę możemy wykonać z różnego rodzaju materiałów, byleby była biało czerwona. Godło powinno być oryginalne, najlepiej wydrukowane na wysokiej jakości papierze, namalowane lub wykonane oryginalną techniką plastyczną. Świetnym pomysłem jest wykonanie flagi z zakrętem od napojów, oczywiście biało-czerwonych. Zakrętki przyklejamy na dużym arkuszu papieru, na którym wcześniej narysowaliśmy ołówkiem kształt flagi. Wyklejamy go zakrętkami tak, by nie było widać ołówka. Tak przygotowana flaga z pewnością zrobi dobre wrażenie. Z zakrętek możemy wykonać również biało-czerwone kwiaty.

Rysunki dzieci związane ze Świętem Niepodległości

©123RF/PICSEL

Na szkolnej gazetce poświęconej Świętu Niepodległości pięknie będą prezentować się rysunki dzieci związane z taką tematyką. Nadadzą one gazetce naturalnego charakteru i sprawią, że nie będzie ona bardzo oficjalna.

Zasłonka z biało-czerwonych serduszek

Na Święto Niepodległości możemy przygotować również zasłonkę z biało-czerwonych serduszek, która świetnie sprawdzi się w drzwiach prowadzących do sali, w której odbywa się akademia. Przygotowanie zasłonki jest czasochłonne, ale efekt jest spektakularny. Na początku przygotowujemy listwę o długości górnej części futryny drzwi. Dalej wycinamy serduszka z białego i czerwonego bloku technicznego. Przygotowujemy kilka sznurków delikatnie krótszych niż długość bocznej części futryny. Następnie przymocowujemy na różnej długości sznurka serduszka, można zrobić to nitką pamiętając, by wcześniej wykonać w serduszku dziurkę. Każdy sznurek należy przymocować do listwy na przykład przy pomocy małego gwoździa. Na koniec mocujemy listwę na górnej części futryny. Najbezpieczniej będzie zrobić to używając dwustronnej taśmy przeznaczonej do przytwierdzania różnego rodzaju tworzyw.

Girlanda z biało-czerwonych elementów

Piękną dekoracją jest również girlanda, którą polecamy wykonać z biało-czerwonych ozdób: serduszek. kwiatów, orzełków, etc. Ozdoby mocujemy na wstążce, nitce lub sznurku w równych odstępach, a następnie wieszamy girlandę w wybranym przez nas miejscu.

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas