Reklama

Reklama

​Drugie życie, Monika Kuszyńska

26 maja 2006 roku skończyło się jej życie, to pierwsze. Potem dostała drugie, które z początku było jak wyrok. Po dziewięciu latach milczenia na temat wypadku Monika Kuszyńska postanowiła opowiedzieć o obu. Jej historię spisała Katarzyna Przybyszewska.

Książka jest niezwykle szczerą i intymną relacją o marzeniach, blaskach i cieniach sławy, wielkim cierpieniu, sile wiary, a także o miłości, dzięki której dziś może powiedzieć, że jest szczęśliwa.

Opowieść Moniki zaczyna się w szary, mglisty poranek w dniu wypadku. Pada deszcz. Zespół Varius Manx wraca z kolejnego koncertu. Rzeczy dzieją się inaczej niż zwykle, ale nie ma czasu, żeby się nad tym zastanowić. Kierowca prowadzi zbyt szybko. Chwila nieuwagi... Koniec. Przypadek, czy przeznaczenie? Potem jest tylko ból - cierpienie nie do wytrzymania, szpital za szpitalem, kolejne operacje, lata ćwiczeń, "cudowne" zabiegi, które nie przynoszą efektów i powoli dojrzewająca świadomość, że już nic nigdy nie będzie jak dawniej. Ale życie trwa, to drugie.

Reklama

Jako dziecko Monika Kuszyńska marzyła tylko o śpiewaniu i tym zajmowała się przez większość swojego życia. I jako jedna z niewielu młodych dziewczyn miała to szczęście, że jej marzenie się spełniło. Została piosenkarką i wokalistką zespołu, którego była wierną fanką, odkąd pojawił się na polskiej scenie. Co prawda rzeczywistość różniła się od wyobrażeń, ale nieśmiałej w głębi duszy młodej dziewczynie wydawało się, że tak to musi wyglądać. Nie miała odwagi, by sprzeciwić się swoim idolom. Do swoich wątpliwości nie zawsze  przyznawała się nawet sama przed sobą.

O wypadku pisze, że w pewien sposób okazał się dla niej błogosławieństwem, bo wszystko, co wydarzyło się po nim - całe cierpienie, jakie musiała znieść, nadzieje, które musiała porzucić i, przede wszystkim, ludzie, których spotkała po drodze - pozwoliło jej dojrzeć i nauczyło jak żyć, by być szczęśliwą. Tragedia, która ją dotknęła stała się więc jednocześnie nowym początkiem, formą przebudzenia.

O autorkach:

Monika Kuszyńska - piosenkarka i autorka tekstów, była wokalistka zespołu Varius Manx. W 2006 roku w wyniku wypadku samochodowego została sparaliżowana od pasa w dół. Na scenę wróciła w 2010 roku. 12 czerwca 2012 odbyła się premiera jej pierwszej solowej płyty zatytułowanej Ocalona. W lutym 2013 piosenkarka otrzymała nominację do nagrody Wiktory 2012 w kategorii Gwiazda piosenki i estrady. Reprezentowała Polskę podczas 60. Konkursu Piosenki Eurowizji.

Katarzyna Przybyszewska - z wykształcenia prawnik, redaktor naczelna magazynu VIVA!, autorka ponad 200 wywiadów i reportaży.

INTERIA.PL/Informacja prasowa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy