Dyskryminowane za płeć
Ponad połowa (54 proc.) Polaków uważa, że kobieta wykonująca ten sam zawód co mężczyzna i tak samo wykształcona ma w porównaniu z nim mniejsze możliwości awansu zawodowego. Na czym polega dyskryminacja kobiet na arenie zawodowej i jak z nią walczyć?
Na podstawie ankiet 17 tysięcy kobiet ustalono, że pomimo deklaracji równości płeć piękna nadal zarabia mniej. Mimo coraz korzystniejszych zapisów prawnych, mimo wygrywanych procesów sądowych, płace kobiet są nadal znacząco niższe od płac mężczyzn.
Dlaczego jest tak, że kobiety nie dostają się na politechniki, bo nie są w stanie nauczyć się logicznego myślenia itp. Nie od dziś wiadomo, że kobieta na studiach ma być ładna i ma znaleźć męża zanim skończy licencjat, bo potem, to już nie ma co liczyć na jakąś "dobrą partię". Współczesna kobieta - feministka jest piękna i mądra, kończąca politechnikę, samodzielna do tego stopnia, że w związku może i chce być partnerką, a nie domową niewolnicą. Potrafi pokazać szefowi, że nie została zatrudniona w roli chodzących pośladków do poklepywania. Robi karierę, nie przejmuje się "tym, co ludzie powiedzą". Nie rezygnuje z urody, ani też ze swojej wiedzy i umiejętności.
Dlaczego faceci boją się mądrych kobiet? Bo oprócz tego, że są inteligentne i umieją sobie poradzić z każdym problemem, potrafią również zadbać o siebie. Udowadniają, że można osiągnąć coś więcej, niż tylko przeciętność. Kobieta może samodzielnie myśleć i działać. Jednak nadal jej status społeczny jest niedowartościowany i tak mężczyzna, z takimi samymi lub nawet mniejszymi kwalifikacjami co kobieta, dostanie wyższą wypłatę.
Kim jest feministka i z czym walczy? Jak kobiety mogą walczyć o swoje prawa zawodowe? Czym różni się kobieta od mężczyzny? Czy feminizm ma na celu zgładzić wszystkich mężczyzn?
Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedź już dziś w interaktywnym programie E-misja w tv.interia.pl. Oglądaj koniecznie!