Reklama

Dzień introwertyka. Ilu jest ich w społeczeństwie?

Introwertycy stanowią dużą część społeczeństwa. Dzisiaj przypada ich dzień, który ma zwrócić uwagę na ich istnienie. Na czym polega introwersja? Choć często bywa mylona z nieśmiałością i pesymizmem, to wcale nie oznacza unikania kontaktów międzyludzkich i ciągłego smutku.

Światowy Dzień Introwertyków

Światowy Dzień Introwertyków przypada na 2 stycznia. Ustanowiono go w 2011 roku. Data nie jest przypadkowa - po zabawia sylwestrowej i Nowym Roku introwertycy potrzebują bowiem chwili wytchnienia. Święto ma na celu zwrócenie uwagi na istnienie w społeczeństwie ludzi o tego typu osobowości.Podział na introwertyków i ekstrawertyków zaproponował Carl Gustav Jung. Badacz określał te dwie cechy na podstawie libido, które jednak rozumiał jako ogólną energię psychiczną, a nie popęd seksualny jak Sigmund Freud. Później badania były rozwijane przez innych naukowców.

Introwertycy. Kim są i ilu ich jest?

Introwertyzm jest często mylony z nieśmiałością czy pesymizmem. Tymczasem introwertycy są bardziej wycofani, wykazują rezerwę w kontaktach społecznych, wolą przebywanie w samotności - nie oznacza to jednak, że unikają innych ludzi, po prostu przeżywają emocje wewnątrz.

Liczba introwertyków w społeczeństwie nie jest jasno określona. Większość ekspertów uważa, że populację z podziałem na introwersję i ekstrawersję można wyrazić rozkładem naturalnym, a więc, że najwięcej jest osób o przeciętnym nasileniu cech, zaś tych skrajnie introwertycznych i ekstrawertycznych jest podobna, niska liczba.

Czytaj więcej:

11 przykładów z życia ekstrawertycznego introwertyka

Reklama

SKĄD TA NISKA SAMOOCENA?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: introwertyk

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy