Reklama

Reklama

Dziewczyny nie płaczą

Wydawnictwo Fabryka Słów prezentuje: Łowczyni nagród Stephanie Plum. Cykl powieści w sam raz na nasze czasy.

Moses Bedemier - jest miejscową legendą. Wszyscy go znają i kochają i wszyscy wiedzą, że nie byłby w stanie zrobić niczego złego. Zdaniem Babci Mazurowej, to niemalże ksiądz poślubiony swojej pracy.

Jednak, kiedy nie stawiasz się w sądzie w wyznaczonym terminie to jesteś przestępcą, bez względu na to jakim szacunkiem i uwielbieniem otacza cię okolica. Takie są zasady.  

Wujaszka Mo trzeba doprowadzić przed surowe oblicze sprawiedliwości. Jeśli Stephanie Plum przyjmie to zadania, to jednego może być pewna: potępienia.

Bo jak można ścigać człowieka, który sprzedawał cukierki i lody pokoleniom dzieciaków?

Reklama

Tylko dlaczego w takim razie wujaszek Mo znikł z Trenton? Dlaczego w tym samym czasie handlarze narkotyków zaczęli padać jak muchy od zatrutego miodu?

Kiedy w twoim samochodzie ciągle psuje się ten cholerny dinks, fryzjer ufarbuje ci włosy na pomarańczowo, a ktoś grozi śmiercią twojemu chomikowi masz prawo stracić cierpliwość.

Czas wyciągnąć spluwę ze słoja z ciasteczkami, Stephanie.

JANET EVANOVICH

Urodzona w South River, amerykańska pisarka powieści kryminalno-sensacyjnych. Sławę przyniósł jej wielotomowy cykl o łowczyni nagród, Stephanie Plum - obecnie jedna z najpopularniejszych serii książkowych świata.

W latach dzieciństwa z pełnym przekonaniem wierzyła, że pisana jest jej kariera artysty. W sąsiedztwie rodzinnego domu Janet wciąż ze zgrozą wspomina się długie godziny poświęcone nauce śpiewu. Po ukończeniu South High River School, spędziła cztery lata w Douglass College próbując przełożyć rodzące się w głowie wizje na zagruntowane płótno. Wyniki w najlepszym przypadku były frustrujące. W dodatku odkryła, że jest uczulona na pigment.

Już jako matka i gospodyni domowa podjęła jeszcze jedną próbę rozwinięcia kariery artystycznej. Tym razem poprzez pisanie. Po zaliczeniu specjalnego kursu popełniła trzy tomiki prozy... i przez kolejne 10 lat bezskutecznie szukała wydawcy. Nie pamięta już kto zasugerował jej napisanie romansu. Posłuchała. Do dziś wspomina zdumienie z jakim wpatrywała się w czek na sumę 2 tysięcy dolarów, który zaoferował jej wydawca. Po dwunastym tomie stwierdziła, że nie ma już pomysłów na kolejne sceny erotyczne i wyczerpała zasób słów opisujących miłosne uniesienia.

Kiedy zobaczyła Roberta De Niro w filmie "Zdążyć przed północą" wiedziała już jakiego bohatera literackiego chce stworzyć. Dwa lata upłynęły Janet na przygotowaniach do pisania nowej książki. Obejmowały strzelanie, trening fizyczny, procedury policyjne, nawet picie piwa. Tak rodziła się Stephanie Plum.

"Po pierwsze dla pieniędzy" tom otwierający serię przez 75 tygodni okupował listę bestsellerów USA Today. Do dzisiaj Janet napisała już 22 książki z łowczynią nagród Stephanie Plum w roli głównej, a statusy bestsellerów New York Timesa, czy Amazon stały się dla nich uświęconą tradycją.

Janet Evanovich mieszka z mężem w New Hampshire niedaleko Dartmouth College. Jak podkreśla to idealne miejsce na pisanie książek o dziewczynie z New Jersey.

Lubi robić zakupy, czytać komiksy, oglądać filmy. I chce być taka jak babcia Mazurowa.

 O SERII


STEPHANIE PLUM: DZIEWCZYNY NIE PŁACZĄ!

Wydawnictwo Fabryka Słów prezentuje: Łowczyni nagród Stephanie Plum. Cykl powieści w sam raz na nasze czasy.

Po pierwsze dla pieniędzy

Po drugie dla kasy

Po trzecie dla zasady

Zliczyć czwórkę

 

Znacie to? Przyszłość rysowana z perspektywy szkolnej ławki zawsze wygląda świetnie. Potem wypada różnie. Kariera kończy się na handlu bielizną. Wymarzony romans pryska niczym mokry fajerwerk i gaśnie po szybkim numerku za ladą z eklerkami. Pracodawca wręcza wypowiedzenie, komornik dobija się do drzwi, odsetki rosną, a na dobitkę mama bawi się w swatkę... Dosyć!?!

Nie, nie, nie. To przecież Stephanie Plum. Dziewczyna, która nie płacze i trzyma los na krótkiej smyczy!

Z wciąż nieco przerażającym rewolwerem w torebce i kapryśnym szczęściem na ramieniu, uzbrojona w niezachwianą wiarę w lepsze jutro, rusza z misją odłowienia wszelkiej maści mętów i szumowin trapiących rodzinne New Jersey. Po drodze nadepnie na wszelkie możliwe odciski, wkurzy naprawdę złych facetów i na nowo zdefiniuje powiedzenie "wpaść po uszy w kłopoty". No, ale kredyty same się przecież nie spłacą...

Zatem flaga na maszt, uśmiech na twarz, a cwaniakom kij w oko.

Oto opowieść, która doda Ci odwagi. Odkryjesz drogę, dzięki której staniesz się taką, jaką nie masz odwagi się stać. Jeszcze nie masz...

Janet Evanovich: Łowczyni nagród Stephanie Plum. Cykl, który od 18 lat bezustannie bawi i uroczy świat, wciąż bijąc rekordy popularności.

Nie czekaj dłużej. Zaprzepaszczone okazje mają to do siebie, że lubią się mścić...

 


materiały prasowe
Dowiedz się więcej na temat: Okładka książki

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy