Reklama

Reklama

Elegancja

O niej myślimy, gdy patrzymy na Audrey Hepburn, Grace Kelly, Beatę Tyszkiewicz. Słowo o uroku odrobinę staroświeckim, którym określamy coś nieuchwytnego, co nie jest ani urodą, ani zgrabną sylwetką, ani drogim strojem. Na czym więc polega sekret dyskretnego i nieodpartego uroku elegancji?

"Elegancja" Kathleen Tessaro przedstawia zajmującą i zabawną wersję odpowiedzi na to pytanie.

Reklama

Jej bohaterka Louise Canova, z pozoru bezbarwna kasjerka studyjnego teatru w Londynie, znajduje w antykwariacie stary podręcznik "Elegancja od A do Z". Kiedy Louise zaczyna stosować zalecenia Madame, jej życie zaczyna się zmieniać.

Wskazówki zawarte na kartach podręcznika pomagają Louise uporać się z własną przeszłością. Pozwalają odkryć odwagę, jakiej nigdy by się po sobie nie spodziewała. Dzieje się tak, ponieważ kobieta nie może stać się prawdziwie elegancką, zanim nie poczuje się komfortowo we własnej skórze. A wtedy może pojawić się miłość.

Trudno oprzeć się wrażeniu, że magia gustownego stroju odegrała tu niemałą rolę. Jeśli to prawda, że zewnętrzny wygląd kobiety jest emanacją stanu jej duszy, Louise odwróciła tę zasadę i zaczarowała swoje własne wnętrze.

"Elegancja", Kathleen Tessaro. Wydawnictwo Otwarte. Premiera: wrzesień 2006.

Dowiedz się więcej na temat: elegancja

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje