Emerytura seniorki zwala z nóg. Przepracowała 61 lat. Na jej konto wpływa rekordowa kwota

Wielu seniorów dziś narzeka na swoje emerytury. Powodów do smutku nie ma jednak mieszkanka Bydgoszczy. Kobieta po 61 latach pracy co miesiąc otrzymuje rekordową kwotę. Wielu może o takim świadczeniu tylko pomarzyć.

Rekordzistką jest 90-letnia mieszkanka Bydgoszczy
Rekordzistką jest 90-letnia mieszkanka BydgoszczyMarek BazakEast News

Emerytura w Polsce – ile wynosi?

Trzeba jednak podkreślić, że Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłaca również niższe świadczenia. Jak się okazuje, najmniejszą emeryturę otrzymuje kobieta, która przepracowała jeden dzień na umowie zlecenie. Wysokość jej emerytury wynosi jeden grosz. Z danych ZUS-u wynika, że jej kapitał emerytalny wynosi 2,98 zł.

Obecnie Polsce najniższe gwarantowane świadczenie emerytalne to 1588,44 zł brutto. Ile wyniesie waloryzacja emerytur w 2024 roku? Wszystko wskazuje na to, że świadczenia wzrosną o 12,12 proc. To oznacza, że od marca minimalna emerytura wyniesie 1780,96 zł.

Najmniejszą emeryturę otrzymuje kobieta, która przepracowała jeden dzień na umowie zlecenie
Najmniejszą emeryturę otrzymuje kobieta, która przepracowała jeden dzień na umowie zlecenie123RF/PICSEL

Rekordowa emerytura w Polsce. Ile wynosi?

Wielu seniorów narzeka na zbyt niskie emerytury, które co miesiąc wpływają na ich konta. Nie brakuje jednak osób, których świadczenia sięgają kilkudziesięciu tys. zł. Mowa przede wszystkim o mieszkańcu województwa śląskiego, który ma najwyższą emeryturę w Polsce. Otrzymuje on ponad 43 tys. zł brutto. Senior przepracował 62 lata, pięć miesięcy i 18 dni, a na emeryturę przeszedł w wieku 86 lat. Świadczenie wypłaca Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Zabrzu.

Jak podaje "Gazeta Pomorska", w przypadku kobiet rekordzistką jest 90-letnia mieszkanka Bydgoszczy, która otrzymuje świadczenie w wysokości 33 354,23 zł. W sumie przepracowała 61 lat, a na przejście na emeryturę zdecydowała się w wieku 81 lat.

***

Wojciech Mann u Alicji Resich. W programie "5-10-15" mógł być tylko jako anonimowy głosINTERIA.PL
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas