Reklama

Reklama

Emilia Romania - zakochaj się we Włoszech!

Jeśli raz wybierzesz się do Włoch, prawdopodobnie szybko tam wrócisz. Kraj pełen słońca, pięknej architektury i wybornego jedzenia zachwyca, wzrusza, zaskakuje. Nic dziwnego, że co roku jak magnes przyciąga turystów z całego świata. Mówi się, że niektóre miejsca „kradną” serca już od pierwszego wejrzenia – i do takich z całą pewnością należy Emilia Romania.

Emilia Romania to region północnych Włoch - największy w całej Italii. Obszar jest bardzo zróżnicowany - obejmuje górskie szczyty Apeninów oraz wybrzeże Morza Adriatyckiego. Co roku przybywa tam ponad 7 mln turystów, z czego prawie 25 proc. stanowią goście zagraniczni.

Reklama

To miejsce nie tylko dla smakoszy - choć ci będą czuli się tu jak w raju. Również miłośnicy zabytków, zieleni, sportu, zdrowego stylu życia, a nawet motoryzacji będą zachwyceni.

Emilia Romania jest jednym z najbardziej żyznych terenów we Włoszech. Dominują równiny wchodzące w skład Niziny Padańskiej, od północy otoczone lasami, a od południa górami Toskanii. To stąd pochodzą najlepsze makarony, produkty mleczne, doskonałe mięsa, zioła oraz wina. Aby dobrze poznać tę część Półwyspu Apenińskiego, warto wiedzieć, do jakich miejsc się wybrać i czego skosztować, by poczuć jego wyjątkowy klimat.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje