Reklama

Reklama

Emire Khidayer, Arabski świat

Jaki naprawdę jest świat arabski?


Jacy są Arabowie? Jak odnoszą się do kobiet? Jak arabskie kobiety odnoszą się do mężczyzn? Czym jest arabska kultura i obyczajowość? Na te i wiele innych pytań odpowiada Emire Khidayer.
Autorka, żyjąca na styku dwóch kultur i obyczajowości, z pasją, a jednocześnie niezwykłą łatwością dokonuje swoistego przekładu sposobu myślenia i działania mieszkańców Bliskiego Wschodu na kategorie charakteryzujące europejskie spojrzenie na świat. Opowiada o pięknie kultury arabskiej, która jest bardzo odległa od panujących w Europie stereotypów, a - wbrew pozorom - bardzo bliska nam samym, pod warunkiem, że włożymy odrobinę wysiłku, by naprawdę ją zrozumieć.

Emire Khidayer - pisarka i tłumaczka. Urodzona na Słowacji w rodzinie słowacko-irackiej, uzyskała doktorat na Wydziale Studiów Islamskich na Uniwersytecie Komeńskiego w Bratysławie. Była pierwszą kobietą w słowackiej dyplomacji specjalizującą się w stosunkach z krajami arabskimi. Pracowała w słowackich placówkach dyplomatycznych w Egipcie, Kuwejcie i Iraku, a następnie zarządzała firmą teleinformatyczną w Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Reklama

 


Wydawnictwo Prószyński i S-ka
Dowiedz się więcej na temat: Emire Khidayer | Arabski świat

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy