Reklama

Reklama

Expo 2020: Polska zachwyciła Dubaj okazałym pawilonem

Rusza jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń gospodarczych na świecie - Expo 2020 w Dubaju. Przedsięwzięcie rok temu zostało przełożone z powodu obostrzeń związanych z pandemią. Na Wystawie Światowej prezentuje się również Polska. Nasz kraj przygotował kompleksowy program biznesowo-kulturalny. Polski pawilon jeszcze przed rozpoczęciem Expo 2020 został doceniony i wyróżniony.

Expo 2020: wydarzenie, które przyciąga tłumy

Wystawy Światowe Expo każdorazowo cieszą się ogromnym zainteresowaniem. To jedno z największych i najbardziej prestiżowych wydarzeń na świecie. Expo 2020 startuje już dziś, 1 października i potrwa do końca marca przyszłego roku. Przedsięwzięcie po raz pierwszy odbywa się na Bliskim Wschodzie. Wystawy mają miejsce w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, a konkretnie w Dubaju.

Hasłem przewodnim Expo 2020 jest "Łączenie umysłów i tworzenie przyszłości". Według doniesień ekspozycja zajmuje około 438 hektarów. Organizatorzy spodziewają się tłumów i szacują, że Expo 2020 przyciągnie mnóstwo turystów z całego świata. 

Reklama

Wystawy odwiedzą delegacje państwowe oraz biznesmeni, a także turyści w każdym wieku. Niektórzy porównują Wystawy Światowe Expo do igrzysk olimpijskich. Skala wydarzeń, biorąc pod uwagę rozmach przedsięwzięć, jest bowiem podobna.

Tak na Expo 2020 zaprezentuje się Polska

Za obecność Polski na Wystawie odpowiada Polska Agencja Inwestycji i Handlu. Polski pawilon zajmuje około 2000 metrów kwadratowych powierzchni. Obszar ten zapełniają najróżniejsze atrakcje.

Polski pawilon wygląda bardzo okazale. Został wyróżniony przez "The National" w Zjednoczonych Emiratach Arabskich jako jeden z 17 najbardziej atrakcyjnych pawilonów. Trudno się dziwić. Drewniana fasada robi niezwykłe wrażenie. Wzrok przyciąga także rzeźba, która  przedstawia stado ptaków.

Stroje dla 150 studentów, pracowników polskiego pawilonu zaprojektowała Barbara Florczyk. Uniformy łączą nowoczesny design oraz polską tradycję. Są funkcjonalne i eleganckie zarazem.

7. grudnia będzie dla Polski najważniejszym dniem Expo 2020. To właśnie wtedy organizatorzy zaplanowali Dzień Polski.

Expo 2020: "Polski Stół" zachwyci turystów?

Spośród wielu atrakcji przygotowanych dla gości Expo 2020 w polskim pawilonie największe zainteresowanie budzi Polski Stół. "Twórcy instalacji chcieli, aby doświadczenie na długo zapadało w pamięć. Stworzyli wyjątkowy model interakcji polegający na przekształceniu fal dźwiękowych pochodzących z wypowiadanych przy Stole słów w impuls świetlny. Rozmówców połączy jasny strumień światła przechodzący pomiędzy modułami instalacji" - tłumaczą pomysłodawcy projektu na Facebookowym fanpage'u wydarzenia.

Na gości Expo 2020 w polskim pawilonie czeka również strefa z polskimi krajobrazami pod tytułem "Poland. Inspired by nature". Twórcami strefy są polscy artyści, między innymi: Beata Śliwińska-Barrakuz, Tomasz Opasiński, Joanna Rusinek, Krzysztof Domaradzki, Marta Ludwiszewska-Martiszu.

Na oficjalnej stronie Poland. EXPO 2020 możemy przeczytać, czym wydarzenie jest dla Polski. Głównym celem uczestnictwa w przedsięwzięciu jest oczywiście zaprezentowanie się za arenie międzynarodowej.

***

Przeczytaj również:

Hanna Śleszyńska: Aktora i sportowca łączy umiejętność znoszenia porażek

Sharon Stone wypowiedziała się o sytuacji osób LGBT+ w Polsce. Nie przebierała w słowach

Andrzej Piaseczny przeprasza Martynę Wojciechowską! "Ale się narobiło znowu..."

Zobacz również:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje