Reklama

Reklama

Fiolet kolorem roku 2018

"Prowokacyjny, komunikuje oryginalność, pomysłowość i wizjonerskie myślenie, które wskazuje nam na przyszłość" - tak instytut Pantone określa odcień fioletowy, który został ogłoszony kolorem roku 2018.

"Międzynarodowa grupa ekspertów z Pantone Color Institute prowadzi obserwacje tego, co dzieje się na świecie, bada nastroje społeczne. Co oznacza, że trendy zawsze są odzwierciedleniem światowych nastrojów. Czy mamy kryzys, czy nie, czy modna jest żywność ekologiczna, czy na świecie dochodzi do konfliktów zbrojnych, jakie gwiazdy są na topie, jaka muzyka ma na nas wpływ - to wszystko przekłada się na trendy, które wskazuje Pantone. Zbierając wszystkie informacje możemy wyłonić trendy, które będą dominujące" - wyjaśnia Ingrid Holacsek z instytutu Pantone.

Reklama

W nadchodzącym roku kolorem, który będzie dominował jest kolor fioletowy. Jak tłumaczy Leatrice Eiseman, dyrektor wykonawcza Instytutu Pantone, odcień ten nawiązuje do kosmosu, twórczej energii i przywołuje ciszę. To kolor, który zachęca do śmiałego, twórczego myślenia, wykraczania poza granice, również naszej wyobraźni, na co wskazuje również jego nazwa "ultrafiolet".

"To symbol artystycznego blasku, naszej wyobraźni czegoś futurystycznego. Co ciekawe to również kolor wielu warzyw i owoców bogatych w przeciwutleniacze , które obecnie cieszą się taką popularnością na całym świecie" - dodaj Eiseman. (PAP Life)

autor: Monika Dzwonnik

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje