Grecja i Turcja - Polacy kochają te kierunki!

Grecja, Turcja i Hiszpania - to najpopularniejsze kierunki wypoczynku Polaków w tym sezonie - wskazuje raport Polskiego Związku Organizatorów Turystyki. Egipt, tak lubiany przez Polaków jeszcze parę lat temu, plasuje się obecnie na czwartym miejscu.

Kapadocja jest jednym z tych miejsc, których widoku nie zapomina się do końca życia
Kapadocja jest jednym z tych miejsc, których widoku nie zapomina się do końca życia123RF/PICSEL

Polacy nabrali przekonania, że Turcja to świetne miejsce wypoczynku. Raport PZOT podaje bowiem, że tego lata popularność Turcji w stosunku do sezonu 2017 wzrosła o ponad 151 proc. Dlaczego tak się dzieje? "Turcja przyciąga turystów przede wszystkim doskonałym stosunkiem ceny do jakości oferowanych usług, zwłaszcza w porównaniu z wygórowanymi cenami ofert krajowych" - mówi Volkan Akgul, Radca ds. Kultury i Informacji Ambasady Turcji w Polsce.

Turcja sprawdzi się, jeśli jesteśmy miłośnikami pięknych krajobrazów, a takich tam nie brakuje. "Kapadocja jest jednym z tych miejsc, których widoku nie zapomina się do końca życia. Drążone w skałach budowle wyglądają jak z innej galaktyki. Dodatkowa atrakcja to lot balonem, który jest bardzo popularną rozrywką w Kapadocji. Z powietrza jej ogrom i niecodzienny wygląd robi jeszcze większe wrażenie" - mówi Volkan Akgul.

Kto szuka pięknych piaszczystych plaż, rusza na Riwierę Turecką. popularne są miejscowości: Alanya, Antalya, Belek, Side, Kas, Marmaris i Bodrum. Poza plażami to także kurorty przyciągające bazą hotelową, restauracjami, a także licznymi atrakcjami dla dzieci, co dla wielu przy wyborze miejsca wypoczynku jest bardzo ważne.

Alanya
Alanya123RF/PICSEL

Turcja to także cel podróży entuzjastów historii. Już sam Stambuł oferuje pod tym względem ogrom atrakcji, poczynając od Pałacu Sułtańskiego Topkapi, przez znany na całym świecie Błękitny Meczet. (PAP Life)

PAP life
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas