Reklama

Reklama

Grzybiarze z Rumunii wywożą grzyby z Podkarpacia

Grzybiarze z Rumunii pojawiają się w polskich lasach, a następnie zbiory wywożą samochodami za zachodnią granicę. Według leśników to przemysłowy zbiór grzybów, który bez uzyskania pozwolenia, nie jest legalny.

Jak podaje Gazeta Wyborcza, grzyby zbierane w polskich lasach przez obywateli Rumunii mają być wywożone na Zachód. Zachowanie grzybiarzy wskazuje, że jest to przemysłowy zbiór. 

W lasach na Podkarpaciu pojawia się tylu grzybiarzy z Rumunii, że po ich zbiorach w lesie nie zostaje nic. Całą sytuację opisał w rozmowie z Gazetą Wyborczą nadleśniczy Zbigniew Żywiec. 

Ponadto grzybiarze swoją obecność w polskich lasach mają tłumaczyć obywatelstwem Unii Europejskiej. Nie jest to jednak argument, który pozwala na wywożenie grzybów w takiej ilości. Mimo że nie było zgłoszenia, Policja zamierza wspierać Straż Leśną. 

Reklama

Rok temu miała miejsce podobna sytuacja. Na Podkarpaciu zauważono grupy grzybiarzy z Rumunii, którzy grzyby wywozili z Polski w ogromnych ilościach. Prokuratura Rejonowa w Krośnie odmówiła jednak wszczęcia postępowania.

Czytaj więcej:

Zawód: "luksusowa żona". Jak się żyje w złotej klatce? 

Niewidzialny most dla pieszych, czyli Most Mojżesza w Holandii

Zasady higieny podczas pandemii. Włosy trzeba myć codziennie?

Zobacz także:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje