Reklama

Reklama

Grzyby, które mogą zbierać tylko wytrawni grzybiarze

Książka Zofii Leszczyńskiej-Niziołek pt. "Polowanie na grzyby" to niekonwencjonalny atlas, w którym czytelnik odnajdzie zarówno charakterystykę wybranych okazów, jak i wiele przydatnych wskazówek dotyczących wędrówki po lesie, przetwarzania grzybów, a nawet ich hodowli. Poniżej publikujemy jej fragment.

W tym rozdziale poznacie kilka grzybów jadalnych, bez których spokojnie da się żyć. Budzą niepokój z wielu względów, na przykład łatwo można je pomylić z gatunkami niebezpiecznie trującymi; albo zdroworozsądkowo wydają się niejadalne - bez obróbki powodują różne dolegliwości.

Reklama

Na szczęście wszyscy wiemy, że czytanie nie czyni grzybiarza. Nikomu więc nie przyjdzie do głowy poczuć się po tej lekturze guru (lub świrem) i pójść do lasu na muchomory twardawe. Wszystkie przedstawione tu grzyby oraz podobne gatunki musicie szczegółowo zbadać z atlasem. Polecam także filmy w Internecie. A najbardziej wyprawę z grzybiarskim guru, który wcina muchomory na śniadanie. Zdziwilibyście się, jakie są pyszne.

Więcej o książce "Polowanie na grzyby" Zofii Leszczyńskiej-Niziołek przeczytasz TUTAJ.

Dowiedz się więcej na temat: grzyby | grzybobranie | las

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje