Reklama

Reklama

Ile emerytury dostaje Gienek z Plutycz? Rolnik ujawnił konkretną stawkę

"Rolnicy. Podlasie" to jeden z ulubionych programów telewizyjnych Polaków. Jednym z jego bohaterów jest Eugeniusz Onopiuk, znany jako Gienek z Plutycz. Mężczyzna ostatnio wyznał, że jego emerytura jest bardzo niska.

Eugeniusz Onopiuk, czyli popularny Gienek z Plutycz, to gwiazda serialu "Rolnicy. Podlasie". Jeden z najbardziej znanych rolników w województwie podlaskim urodził się 30 maja 1955 roku w miejscowości Chraboły, a więc już za kilka dni skończy 67 lat.

Niska emerytura Gienka z Plutycz

Na emeryturze mężczyzna jest już jednak od jakiegoś czasu. I choć na brak popularności bohater serialu nie może narzekać, to na wysokość świadczenia już tak. Niestety jest ono bardzo niskie, na co Gienek z Plutycz narzekał ostatnio w rozmowie z inną uczestniczką.

"I co ja za 42 lat roboty dostałem? 1200 zł emerytury, a niektórzy po 15 lat przepracowali i mają po trzy, cztery" - opowiadał kobiecie rozgoryczony Gieniek z Plutycz. "To są takie KRUS-owskie emerytury" - podsumowała Monika z Pokaniewa. 

Reklama

"Rolnicy. Podlasie" to jeden z najchętniej oglądanych programów przez polskich telewidzów. Jest on emitowany w każdą niedzielę o godzinie 20 w FOKUS TV. Można w nim śledzić perypetie mieszkających na Podlasiu rolników, w tym Gienka z Plutycz.

***

Zobacz również:

Nazywają ją "drugą Chorwacją". Kusi rajskimi plażami i niskimi cenami

Plaża i lazurowe jezioro na Dolnym Śląsku. To niebezpieczne miejsce przyciąga tłumy

Najgorszy termin na wakacje w 2022 roku. Nie planuj wtedy urlopu

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Rolnicy. Podlasie | gienek opioniuk

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama