Ile lat ma ojciec i syn? Rozwiążesz zagadkę matematyczną? Tylko 10% zna poprawną odpowiedź

Regularne rozwiązywanie zagadek logicznych może pomóc w ćwiczeniu mózgu i utrzymaniu jego funkcji poznawczych w dobrej kondycji. Dlatego też zagadki i łamigłówki logiczne cieszą się dużą popularnością - wymagają umiejętności logicznego i analitycznego myślenia oraz pomagają w ich rozwijaniu u ludzi w każdym wieku. Czy poradzisz sobie z tą z pozoru prostą zagadką? Z pozoru, bo jej poprawne rozwiązanie udaje się wskazać jedynie 10 proc. rozwiązujących.

Czy jesteś w stanie rozwiązać tę krótką zagadkę?
Czy jesteś w stanie rozwiązać tę krótką zagadkę?opracowanie własneINTERIA.PL

Korzyści rozwiązywania zagadek matematycznych

Zagadki logiczne i matematyczne mogą być używane w testach, aby sprawdzić wiedzę i umiejętności w różnych dziedzinach, takich jak matematyka, nauki przyrodnicze, informatyka, a także przy rekrutacji pracowników, gdzie ich rozwiązywanie może dostarczyć informacji o zdolnościach i umiejętnościach kandydata. Regularne rozwiązywanie zagadek logicznych może pomóc w rozwijaniu umiejętności analitycznych, dedukcyjnych i myślenia abstrakcyjnego. Rozwiązywanie zagadek matematycznych wymaga również oceny informacji, weryfikacji hipotez i wykorzystania logiki, co rozwija umiejętności myślenia krytycznego.

Zagadka logiczna: Ile lat ma syn i ojciec?

Czy uda ci się rozwiązać tę zagadkę logiczną? Tylko 10 proc. rozwiązujących zna poprawną odpowiedź!

Ojciec i syn mają razem 60 lat. Ojciec jest trzy razy starszy od syna. Ile lat ma każdy z nich?

Trudna zagadka logiczna. Czy znasz poprawną odpowiedź?

Jak rozwiązać tę zagadkę matematyczną? Niech wiek syna będzie oznaczony przez x. Wtedy wiek ojca będzie 3 razy większy niż wiek syna, czyli 3x. Mamy daną sumę wieku ojca i syna, czyli: ojciec + syn = 60. Zastępując ojca przez 3x, otrzymujemy: 3x + x = 60. Rozwiązując powyższe równanie dla x, mamy: 4x = 60 x = 15

Oznacza to więc, że syn ma 15 lat, a ojciec ma 3 razy tyle, czyli 45 lat. Czy udało ci się rozwiązać zagadkę?

***

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas