Jak usunąć smog z mieszkania?

Coraz więcej mówi się o smogu, który bardzo negatywnie wpływa na nasze zdrowie. Rok w rok smog zbiera coraz większe żniwa. Jak uchronić się przed smogiem w mieszkaniu? Przecież smog panuje nie tylko za oknem! Jak usunąć smog z mieszkania? Kilka prostych rad pomoże wam w walce ze smogiem w mieszkaniu.

Smog
Smog©123RF/PICSEL

Zintensyfikowane sprzątanie

Sprzątanie
©123RF/PICSEL

W okresie grzewczym, kiedy smogu za oknem jest najwięcej, zalecanym jest, aby częściej sprzątać mieszkanie. Odkurzanie, ścieranie kurzu, wycieranie parapetów, mycie okien, to tylko kilka prostych sposobów na utrzymanie higieny antysmogowej w mieszkaniu.

Mechaniczne oczyszczanie powietrza

Oczyszczacz powietrze
©123RF/PICSEL

Dziś, już każde gospodarstwo domowe może pozwolić sobie na oczyszczacz powietrza. To urządzenie świetnie radzi sobie ze smogiem! Pożera wręcz zanieczyszczenia związane z pyłem PM10, a nawet PM2.5, który jest najniebezpieczniejszy dla naszego zdrowia!

Oprócz działania oczyszczającego, może także powietrze nawilżać czy jonizować. To szczególnie przydatne cechy dla alergików i dzieci. Dzięki nawilżaniu kurz łatwiej sprzątnąć, a jonizacja wpływa pozytywnie na nasze samopoczucie i przyczynia się do niszczenia bakterii i wirusów w naszym mieszkaniu.

Odpowiednio wentyluj mieszkanie

Wentylacja mieszkania
©123RF/PICSEL

Jakaż większa filozofia może być w wentylowaniu mieszkania? Otóż żadna. Ważnym jest tylko odpowiednie zabranie się do tego. Jeśli chcesz pozbyć się smogu z mieszkania, wentyluj pomieszczenia tylko wtedy, kiedy poziom pyłu zawieszonego w powietrzu jest w granicach normy.

Zadbaj o większą ilość zieleni

art
©123RF/PICSEL

Rośliny w mieszkaniu świetnie radzą sobie z zanieczyszczeniami typu kurz czy pył. Dodatkowo, jak wiemy już z lekcji przyrody, kwiaty i rośliny produkują tlen. Oto kilka przykładów roślin, które pomogą nam usunąć smog z mieszkania:

• Chamedora

• Paproć

• Gerbera Jamesona

• Daktylowiec

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas