Jak zatrzymać czas

"Mam czterdzieści lat!!! I co z tego? Przeżywam najlepszy czas w swoim życiu. Jestem tego pewna" - tak mówi Mariola Bojarska-Ferenc i jest przekonana, że słowa te może wypowiedzieć każda kobieta - bez wyjątku.

Dlatego powstał album "Zatrzymaj czas". Autorka postanowiła podzielić się w nim swoją wiedzą i doświadczeniami, które pozwoliły jej zahamować działanie czasu.

Reklama

W swoim albumie "Zatrzymaj czas" pokazuje, że tylko od nas kobiet, zależy, w jakim tempie będzie tykał biologiczny zegar i jako pierwsza tak dosadnie przekonuje, że osiągnięcie wieku czterdziestu lat nie oznacza przekroczenia granicy wieku, w którym niewiele już można osiągnąć. Przeciwnie - podając liczne przykłady udowadnia, że właśnie po czterdziestce można wspiąć się na wyżyny swoich możliwości i osiągać życiowe sukcesy.

"Zatrzymaj czas" jest albumem pełnym praktycznych wskazówek i fachowych porad, które pomagają zachować zdrowie fizyczne i psychiczne. Znajdziemy w nim:

- porady dotyczące makijażu, ubioru, prawidłowej postawy

- porady dotyczące pielęgnacji ciała, dzięki którym można zachować urodę bez pomocy skalpela

- wskazówki lekarzy specjalistów pozwalające zapobiegać lub walczyć z wieloma dolegliwościami, na jakie narażone są kobiety: radzi jak łagodnie przejść okres menopauzy, jak walczyć z depresją, jak zapobiegać i radzić sobie z osteoporozą, żylakami, jak zadbać o serce, kręgosłup. Dla autorki nie ma tematów tabu dlatego też znajdziemy w albumie porady dotyczące dolegliwości o których kobiety często krępują się mówić np. nietrzymania moczu, życia intymnego.

- Proponuje najnowsze diety, które nie tylko sprawią, że pozbędziemy się zbędnych kilogramów, ale i nie zniszczą naszego organizmu. W przeciwieństwie do diet proponowanych przez kolorowe magazyny nie są to diety uniwersalne. Ich stosowanie uzależnione jest nie od ilości spożywanego przez nas jedzenia ale proporcji tłuszczu, białka i węglowodanów w naszych posiłkach. W albumie znajduje się prosty test, który pozwala określić nasz typ metaboliczny i w zależności od niego zastosować odpowiednia dla nas dietę.

- Przede wszystkim jednak proponuje najnowsze formy ruchu: pilates, joga-fit, body wedge 21, które poprawiają kondycję fizyczną, sylwetkę i samopoczucie. Wszystkie ćwiczenia opatrzone są ilustracjami i wskazówkami ułatwiającymi ich poprawne wykonanie.

"Zatrzymaj czas" jest pierwszym na naszym rynku albumem, w którym autorka tak szeroko omawia problemy kobiet dojrzałych, radzi jak ich uniknąć i jak z nimi walczyć kiedy się pojawią. Choć skierowany jest głownie do kobiet, które ukończyły czterdzieści lat, to powinien znaleźć się w rękach każdej z nas. Im wcześniej będziemy wiedzieć jak "zahamować działanie czasu" tym skuteczniej uda nam się tego dokonać.

INTERIA.PL jest patronem medialnym książki. Przeczytaj więcej, weź udział w konkursie

Dowiedz się więcej na temat: zatrzymanie | porady | autorka

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje