Jak zrozumieć mężczyzn

Dlaczego mężczyzna nie potrafi mówić o tym, co czuje? Czy jest zdolny wypowiedzieć siebie? Jak to się stało, że traktuje rozmowę niczym sposób prowadzenia wojny?

Czy jest taki chłodny i obojętny, bo taki jest, czy może dlatego, że inny być nie potrafi? Jak go w ogóle zrozumieć?

Reklama

Doktor Alon Gratch, autor książki "Gdyby mężczyźni umieli mówić" znalazł na te i na wiele innych, równie ważnych pytań, odpowiedzi. Kto wie, czy jego badania nie okażą się przełomowe w psychologii. To nieprawda, że mężczyźni nie mówią - owszem mówią, ale posługują się innym językiem.

Gratch pisze o tym, jak trudno jest zdobyć się mężczyźnie na otwartość i że jeśli się w końcu na to odważy, to pokazuje wyjątkowo dramatyczne, wyraziste i zadziwiająco bezbronne "ja". Porusza problem listy wymagań i zakazów stawianych wszystkim facetom, której konsekwencją jest wiele poważnych problemów.

Analizuje najistotniejsze z nich, a więc: nieobecność emocjonalna, szkodliwa niepewność własnej męskości, chorobliwe pragnienie skupienia na sobie uwagi, niszcząca agresja, autodestrukcyjnege myślenie o sobie, traktowanie seksu jako formy odreagowania.

Jest to zatem fascynująca wyprawa w głąb psychologii mężczyzny, a zarazem instrukcją instrukcja obsługi jej siedmiu podstawowych segmentów dla każdej kobiety, która stojąc przed murem męskiego milczenia, straciła nadzieję i cierpliwość.

Dr Alon Gratch - psycholog kliniczny posiadający prywatną praktykę w Nowym Yorku.

W swojej praktyce psychoterapeutycznej prowadzi terapię indywidualną, terapię par i terapię grupową. Jest również wykładowcą na Columbia University oraz felietonistą "The New York Times" i "The Wall Street Journal". Gratch jest również konsultantem w zarządach i współpracuje z korporacjami w zakresie zarządzania i negocjacji.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje