Reklama

Reklama

Jechała na wrotkach po autostradzie. Tak tłumaczyła się policji

Kto regularnie korzysta z pomocy nawigacji, ten wie że GPS potrafi wyprowadzić – mniej lub bardziej dosłownie – w pole. Pewną poruszającą się na wrotkach Włoszkę, zaprowadził na autostradę. Niebezpieczna wycieczka na szczęście skończyła się tylko mandatem.

 Do incydentu doszło na północy Włoch, w Ligurii. W nocy na policję zadzwonił mężczyzna, przekazując funkcjonariuszom informację, że autostradą, porusza się osoba na wrotkach.

Policjanci szybko podjęli działania, kierując na autostradę dwa radiowozy. Chodziło nie tylko o zatrzymanie kobiety, ale również o zapewnienie jej bezpieczeństwa - samochody policyjne pilnowały, by jadące za wrotkarką pojazdy zwolniły.

Zobacz również: Chciał usunąć chwasty ze szczelin bruku. Straż miejska ukarała go mandatem

Reklama

Po zatrzymaniu kobieta na wrotkach tłumaczyła, że wjechała na autostradę, ponieważ tak... poprowadził ją GPS. Trasa wiodąca przez autostradę miała być najkrótszą.

Wrotkarka została ukarana mandatem.

Gdzie legalnie można jeździć na wrotkach?

To, że jazda na wrotkach po autostradzie jest sprzeczna z przepisami prawa, większość osób czuje intuicyjnie. A jak wyglądają przepisy, regulujące poruszanie się na wrotkach w innych miejscach?

Zgodnie w polskim prawem rolki i wrotki to tzw. urządzenia wspomagania ruchu, na których legalnie można poruszać się po chodnikach, ścieżkach dla rowerów i drogach dla pieszych, o ile rozwijana prędkość jest zbliżona do prędkości, z jaką poruszają się piesi.

Rolkarze i wrotkarze nie mogą jednak poruszać się po jezdni lub po pasach rowerowych wyznaczonych na jezdni.

Zobacz również: Mandat na grzybobraniu? Zobacz, za co może ci grozić

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: wrotki | przepisy drogowe | rolki | policja

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy