Reklama

Reklama

Chciał usunąć chwasty ze szczelin bruku. Straż miejska ukarała go mandatem

Widok tajemniczego, białego proszku na placu Wielkopolskim w Poznaniu wzbudził niepokój mieszkańców miasta. Zwrócili się z prośbą o interwencję. Straż miejska ustaliła, że zagadkowa substancja to sól drogowa, której używał gospodarz jednego z budynków do zwalczania chwastów. Mężczyzna został ukarany mandatem.

Tajemniczy proszek na placu Wielkopolskim w Poznaniu wzbudził niepokój mieszkańców

Na placu Wielkopolskim w Poznaniu przez kilka tygodni mieszkańcy obserwowali tajemniczy biały proszek, który wzbudził ich niepokój. Zaalarmowali oni radną, która wystosowała interpelację w tej sprawie: 

Zobacz również: Wysokie mandaty w polskich lasach. 500 złotych kary za jeden spacer

Chciał zwalczyć chwasty - dostał mandat

Po interwencji polityczki na miejsce wysłano patrol straży miejskiej. Funkcjonariusze szybko zidentyfikowali tajemniczą substancję, którą była sól drogowa. Gospodarz jednego z budynków używał chlorku sodu do zwalczania chwastów. Mężczyzna za swoje działania został ukarany mandatem karnym.

Reklama

Zobacz również: Naturalne sposoby na walkę z chwastami

Sól szkodliwa dla środowiska

Sól negatywnie wpływa na środowisko. Wsypywana na ulicach i chodnikach nie tylko niszczy karoserię samochodów czy metalowe elementy takie jak znaki drogowe, bądź ogrodzenia, ale także szkodzi roślinom i zwierzętom. Powoduje między innymi podrażnienie łap u czworonogów chodzących po zasolonej powierzchni, spływa do kanałów deszczowych i przenika do gleby. W efekcie zwiększa zasolenie rzek i jezior, co wpływa na rozwój tamtejszej fauny i flory. Ponadto zasolona gleba uniemożliwia roślinom pobieranie wody przez korzenie, w efekcie karłowacieją i niszczeją.

Ze względu na szkodliwy wpływ chlorku sodu na środowisko, coraz więcej polskich miast zakazuje jej używania, a nie stosowanie się do przepisów karane jest mandatami. 

Zobacz również: Hipotezy dotyczące zatrucia Odry. Co mówi polska strona, a co niemiecka?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: sól drogowa | Poznań

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy