Reklama

Reklama

Jesień - czas postanowień

Okazuje się, że nie tylko Nowy Rok sprzyja postanowieniom. Jak wskazuje raport Pinterest, wraz z nastaniem jesieni wielu z nas podejmuje nowe wyzwania i zamierza wprowadzić zmiany do swojego stylu życia, w myśl zasady nowy sezon, nowa ja.

Zdaje się, że po wakacyjnym odpoczynku, pełni energii, z taką samą determinacją podchodzimy do nowych postanowień, jak zachęcani nastaniem Nowego Roku. Jak wskazuje raport "Back to Life", przygotowany przez Pinterest, jesień to doskonały czas na zmianę codziennych nawyków.

Oczywiście, niezmiennie na szczycie listy naszych postanowień, niezależnie od pory roku, znalazła się pielęgnacja - zatem zmiany dotyczące naszej diety, treningi, rytuały piękna - też zabiegi mają ożywić i odmienić naszą codzienną rutynę.

Co ciekawe, jednym z rosnących trendów, jest prowadzenie dziennika. Wielu ekspertów uważa, że to doskonały sposób na uporządkowanie harmonogramu dnia, ale nie tylko. Dietetycy zachęcają, aby w dziennikach zapisywać wszystko to, co jemy - taki zabieg ma ułatwić kontrolowanie naszego codziennego menu. Psychologowie zapewniają, że zapisywanie w dzienniku pozytywnych zdarzeń, myśli, afirmacji znacznie wpływa na poprawę naszego nastroju. Zatem dzienniki bez wątpienia staną się jednym z modniejszych akcesoriów.

Reklama

Obok zdrowego odżywiania, aktywnego stylu życia, wiele wskazuje na to, że większe zorganizowanie jest również pożądaną zmianą. Jak wskazują statystyki - od wakacji liczba wyszukiwanych informacji dotyczących organizacji naszej przestrzeni, ale również stylu życia, wzrosła aż o 40 proc. Cóż, sprzątanie stało się formą współczesnej medytacji - w myśl zasady, że uporządkowany dom to również uporządkowana głowa. (PAP Life)

PAP life

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje