Judyta mówi: ja wam pokażę!

Co słychać u Judyty? "Nigdy w życiu!" zaczęła wszystko od nowa, w "Sercu na temblaku" zmagała się z problemami sercowymi (nie mówiąc o finansowych), by teraz postanowić: "Ja wam pokażę!".

Ukochany Niebieski zdecydował się jej oświadczyć (to nic, że zaraz wyjeżdża do Stanów, a na razie zasłania się gazetą). Córka Tosia jest szczęśliwie zakochana (co na pewno nie przeszkodzi jej w zdaniu matury, która jest przecież dopiero za dziewięć miesięcy). Na dodatek Naczelny, zamiast zlikwidować dział listów do czytelników, właśnie dał jej awans i Judyta rozpoczyna prawdziwą karierę dziennikarską. Ale jak zwykle, gdy tylko zaczyna się dobrze układać, natychmiast trafia się ktoś, kto postara się wszystko zepsuć...

Reklama

Judytę czekają nie tylko wyzwania zawodowe - los wystawi na poważną próbę jej relacje z rodziną, a także, niestety, związek z Adamem. Czy wystarczy jej zdrowego rozsądku i wrodzonego poczucia humoru, by poradzić sobie z przeciwnościami?

"Ja wam pokażę!", kolejna powieść Katarzyny Grocholi, to książka dla wszystkich, którzy cenią lekką, pełną wdzięku literaturę i chcą - tak jak Judyta - z optymizmem patrzeć na świat.

Katarzyna Grochola, najpoczytniejsza polska autorka ostatnich lat, pisze powieści i opowiadania, a także sztuki teatralne i telewizyjne. Jest autorką opowieści "Przegryźć dżdżownicę" (1997), granej później jako monodram przez Joannę Żółkowską. Jest współautorką scenariusza serialu "M jak miłość". Wydała tomy opowiadań "Podanie o miłość" (2001) i "Upoważnienie do szczęścia" (2003), a także wspólnie z Andrzejem Wiśniewskim książkę "Związki i rozwiązki miłosne" (2002).

Powieść "Nigdy w życiu!", pierwszy tom cyklu "Żaby i anioły", była największym bestsellerem wśród polskich książek w 2001 roku. Przełożono ją dotychczas na rosyjski, czeski, niemiecki i litewski, wkrótce ukaże się przekład bułgarski i rumuński. Na jej podstawie powstał także film w reżyserii Ryszarda Zatorskiego - rolę Judyty gra Danuta Stenka.

Wydany w 2002 roku tom drugi cyklu - "Serce na temblaku", również odniósł ogromny sukces.

Dowiedz się więcej na temat: Katarzyna Grochola

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje