Katarzyna Bosacka zwróciła się do Polaków. "Czytajcie etykiety". W tle popularny napój

Tym razem Katarzyna Bosacka zwróciła uwagę odbiorców na napój z nasionami chia o smaku pomarańczy. Jak się okazuje, w jego składzie jest głównie… sok jabłkowy. To jednak niejedyne zaskoczenie związane z etykietą.

Katarzyna Bosacka wnikliwie przeanalizowała etykietę, a wnioskami od razu podzieliła się z internautami
Katarzyna Bosacka wnikliwie przeanalizowała etykietę, a wnioskami od razu podzieliła się z internautamiNatalia Zdziebczynska/East NewsEast News

Katarzyna Bosacka zachęca do czytania etykiet

W związku z tym dziennikarka niemal na każdym kroku podkreśla, jak ważne jest czytanie składów. Dodaje, że przednie strony opakowań niejednokrotnie wprowadzają konsumentów w błąd.

Na Instagramie właśnie pojawił się post dotyczący napoju z nasionami chia o smaku pomarańczy. Tak przynajmniej wynika z przedniej naklejki na butelce. Katarzyna Bosacka zaznaczyła jednak, że w składzie produktu znajduje się głównie sok jabłkowy z zagęszczonego soku jabłkowego. Znalazł się on na drugim miejscu zaraz po wodzie. Jego zawartość określono na 42 proc. "Soku pomarańczowego, którym producent chwali się na opakowaniu zaledwie 1,5 proc. Do tego naturalny aromat pomarańczy w zatrważającej ilości 0,1 proc. - napisała na Instagramie influencerka.

Katarzyna Bosacka tym razem pod lupę wzięła popularny napój
Katarzyna Bosacka tym razem pod lupę wzięła popularny napójOla Skowron/Dzien Dobry TVN/East NewsEast News

Co jeszcze znalazło się w składzie napoju?

Katarzyna Bosacka wnikliwie przeanalizowała etykietę, a wnioskami od razu podzieliła się z internautami. Jak się okazuje, w napoju znalazło się 0,6 proc. nasion chia, dwa regulatory kwasowości oraz stabilizator guma gellan.

Katarzyna Bosacka zwróciła się do odbiorców, by czytali etykiety i dodała, że zamiennikiem nasion chia jest siemię lniane. Jest równie zdrowe, a jego cena znacznie niższa. "Dodanie do jakiegoś produktu takiego składnika jak chia, spirulina, chlorella podbija jego cenę no i wydaje nam się, że na pewno będzie bardzo zdrowy. Nie zawsze tak jest"- napisała na Instagramie.

***

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas