Kogo kocham, kogo lubię
Byli już w powieściach kryminalnych policjanci różni. Jednak taki okaz trafia się po raz pierwszy.

Nadkomisarz Jan Gajewski - mistrz kuchni i dobrego smaku - bacznie śledzi nowinki ze świata mody, co oczywiście nie znaczy, że stać go na zmyślne cudeńka haute couture. Dwumetrowy, dobrze zbudowany, potulnie znosi zarządzenia swej filigranowej żony i coraz mniej panuje nad swoimi pociechami. Przede wszystkim jednak jest świetnym gliną, któremu przyszło - ach, za jakie grzechy - pracować w zespole z rozśpiewanym i niestroniącym od alkoholu podkomisarzem Sroką oraz przystojną Beatką... I jakby tego było mało, ktoś zabija samotnego informatyka, wredną polonistkę dusi jej warkoczem i śmiertelnie poi drobnego pijaczka. Przy każdej z ofiar zabójca zostawia nietypową wizytówkę: pachnącą chusteczkę ze starannie wyhaftowanym napisem. Kto jeszcze zginie w Krakowie? Wiele wskazuje, że to wcale nie koniec?
"Kogo kocham, kogo lubię" to kryminał językowo soczysty, zaludniony nietuzinkowymi postaciami, przesycony wszelkimi odmianami komizmu, a co bardziej dociekliwego czytelnika prowokujący intertekstualnymi tropami.
Marta Mizuro (ur. 1970) - z wykształcenia polonistka, krytyk literacki, dziennikarka, laureatka Nagrody im. Ludwika Frydego, przyznawanej przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Krytyki Literackiej (2002), nominowana do "Pikowego Lauru", nagrody Polskiej Izby Książki. W latach 90. współredagowała "Telewizyjne Wiadomości Literackie". Regularnie publikuje recenzje m.in. w "FA-arcie", "Nowych Książkach", "Onecie", na empik.com oraz w "Literze", gdzie opiekuje się prozą. Od 2004 roku pracuje w miesięczniku "Odra" i prowadzi rubrykę książkową w "Zwierciadle". Mieszka we Wrocławiu.
Robert Ostaszewski (ur. 1972) - krytyk i prozaik, redaktor "FA-artu", "Dekady Literackiej" i były redaktor Portalu Kryminalnego; laureat Nagrody im. Ludwika Frydego (2001). Mieszka w Krakowie. Wydał zbiór felietonów Odwieczna, acz nieoficjalna (2002), prozę Troję pomścimy (2002) oraz zbiór opowiadań Dola idola i inne bajki z raju konsumenta (2005). W 2008 roku olsztyński "Portret" opublikował jego Etapy. Rozmowy z pisarzami (i nie tylko).