Reklama

Kot uratował życie kobiety, która miała atak serca

Od setek lat wiadomo, że zwierzęta domowe uprzyjemniają życie swoich opiekunów. Ale historia, którą opisała stacja BBC, pokazuje, że pupil może też życie ocalić. Jej bohaterką jest 42-letnia Sam Felstead, która podczas snu dostała ataku serca. Kobieta prawdobodobnie zmarłaby, gdyby nie jej kot Billy.

Kiedy 8 sierpnia Sam Felstead kładła się spać w swoim domu w Nottinghamshire, czuła się świetnie i nie przeczuwała dramatu, jaki rozegra się za kilka godzin. W środku nocy obudził ją jej kot, który przeraźliwie miauczał i skakał po jej klatce piersiowej. Kiedy Sam się obudziła, poczuła, że nie może poruszać prawą stroną ciała. Poprosiła więc swoją matkę, aby wezwała karetkę. Jak podała stacja BBC, w szpitalu przeszła angioplastykę i po trzech dniach została wypisana do domu. 

 - wspomina Sam Felstead, która czuje się już na tyle dobrze, że wróciła już do pracy. Musi tylko przyjmować leki na serce.

Reklama

Nadal jednak ani ona, ani jej bliscy nie potrafią wyjaśnić zachowania kota. 

"To jest o tyle dziwne, że on zwykle nie śpi ze mną w łóżku. A tamtej nocy najwyraźniej wiedział, że coś jest nie tak, ponieważ był cały czas obok"- wspominała w rozmowie z BBC zachowanie Billy'ego w tamtą noc Sam Felstead. 

- dodaje.

Zdaniem Lucy Hoilem, behawiorystki pracującej z kotami, nietypowe zachowanie Billy'ego wynikało ze stresu.

"Prawdopodobnie zauważył u właścicielki zmiany fizjologiczne, które go zaniepokoiły. Dlatego na nią wskoczył i miauczał. Prawdopodobnie uratował Sam życie, bo dzięki temu, że ją obudził, wezwała pomoc. Ale nie powiedziałabym, że zrobił to celowo. Po prostu tak zareagował na sytuację, która go zestresowała"- tłumaczy specjalistka.

Sam w rozmowie z BBC przyznała, że Billy nie wydaje się zbytnio przejęty całą sytuacją i nie ma świadomości, czego dokonał.

 - powiedziała.

Zobacz również:

Ile zobaczysz kotów? Odpowiedź mówi o tobie więcej, niż się spodziewasz! 

PAP life
Dowiedz się więcej na temat: kot | koty

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama