Reklama

Reklama

Król gry, Marco Malvaldi

Kolejny bestseller Marco Malvaldiego opowiadający o klientach baru Lume. Dziarscy staruszkowie i właściciel baru Massimo po raz kolejny sprawnie rozwiązują zagadkę kryminalną.

Dzięki nim dowiemy się, kto jest sprawcą morderstwa, które może wpłynąć na wynik wyborów do senatu. Podczas gdy kandydaci walczą o władzę w oryginalnym włoskim stylu, bywalcy baru Lume zgłębiają pasjonującą historię miłosną z przeszłości.

Marco Malvaldi po raz kolejny udowadnia, że umie zadziwić, rozbawić, a jednocześnie bezlitośnie wytknąć narodowe wady mieszkańców Toskanii -  z typową dla niego i dla tego regionu Włoch dobroduszną ironią.

O autorze:

Marco Malvaldi urodził się w 1974 r. w Pizie. Studiował chemię, po jej ukończeniu przez dziesięć lat pracował naukowo na uniwersytecie w Pizie. Pasjonuje się muzyką baroku, w konserwatorium studiował śpiew liryczny, jednak szybko zakończył swoją karierę zawodowego śpiewaka.

Reklama

Po karierze naukowej i śpiewaczej przyszła pora na laury pisarskie - Malvaldi opublikował już pięć powieści, których akcja toczy się głównie w barze "Lume" położonym w toskańskim miasteczku Pineta. Powieści te odniosły we Włoszech wielki sukces zarówno wśród krytyków jak i czytelników. Malvadi napisał także kilka książek poza tą serią, które również spotkały się z wielkim zainteresowaniem.

Nakładem Noir sur Blanc ukazały się jak dotąd Gra w ciemno (2014) oraz Trzy karty (2015).

Król gry. Marco Malvaldi. Oficyna Literacka Noir sur Blanc. Tłumaczenie: Maciej A. Brzozowski.

 

INTERIA.PL/Informacja prasowa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy