Ksiądz napadnięty w trakcie kolędy. Sprawca sterroryzował go nożem

Napad na księdza w Jaśle na Podkarpaciu. Duchowny został zaatakowany przez mężczyznę nożem w trakcie wizyty duszpasterskiej. Napastnik wyrwał teczkę, w której znajdowały się m.in. kropidło i obrazki, a następnie uciekł. Policja poszukuje agresora i apeluje o pomoc w ustaleniu jego tożsamości.

Mężczyzna sterroryzował księdza nożem. Do mrożących krew w żyłach scen doszło na Podkarpaciu
Mężczyzna sterroryzował księdza nożem. Do mrożących krew w żyłach scen doszło na Podkarpaciu123RF/PICSEL

Jeden z kapłanów z kościoła pw. św. Stanisława BM w Jaśle przeżył chwile grozy. 29 grudnia duchowny został zaatakowany podczas wizyty duszpasterskiej. Do zdarzenia doszło przed godz. 19 przy ul. Polskiego Czerwonego Krzyża w Jaśle.

Jak podaje serwis Jasło Nasze Miasto, ksiądz został napadnięty przez mężczyznę, gdy wszedł na teren jednej z posesji.

Jasło. Mężczyzna z nożem napadł na księdza

Napastnik groził duchownemu nożem, a następnie zażądał oddania teczki, w której znajdowały się tylko kropidło, modlitewnik, parafialne dokumenty i obrazki. Nie było w niej pieniędzy. Po wszystkim uciekł z miejsca zdarzenia.

- Ze zgłoszenia, które otrzymaliśmy wynika, że ksiądz z kościoła pw. św. Stanisława Biskupa Męczennika w Jaśle, który odwiedzał domy w związku z wizytą duszpasterską, po wejściu na jedną z posesji został zaatakowany przez nieznanego mężczyznę, który podbiegł do niego, chciał wyszarpać mu teczkę, w której znajdowały się obrazki bożonarodzeniowe, kropidło i modlitewnik, dokumenty parafialne - powiedział w rozmowie z "Super Expressem" kom. Piotr Wojtunik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jaśle.

Zobacz również: 

Policjanci szukają sprawcy

Napaść na księdza została zakwalifikowana przez policję jako rozbój. Za tego typu przestępstwa grozi kara więzienia na czas nie krótszy niż 3 lata. Mężczyzna jest nadal poszukiwany przez policję. Według informacji mundurowych, ksiądz nie ucierpiał w wyniku zdarzenia.

Funkcjonariusze apelują do osób, które posiadają informacje na temat okoliczności i sprawcy zdarzenia, o kontakt telefoniczny z policją pod numerami alarmowymi 997 lub 112, jak również z oficerem dyżurnym dostępnym całodobowo pod numerem telefonu 47 829 53 10.

***

Polskie pisarki, na które warto zwrócić uwagęINTERIA.PL
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas