Ktoś włożył za wycieraczkę twojego auta pieniądze? Prawdopodobnie padniesz ofiarą złodzieja

Wychodzisz z domu, szybkim krokiem podążasz w stronę samochodu, bo spieszysz się do pracy, siadasz za kierownicą, zapinasz pasy, zapalasz silnik i nagle widzisz banknot o dużym nominale włożony za prawą wycieraczkę. Myślisz sobie, że być może ktoś w ten sposób postanowił odwdzięczyć ci się za jakiś dobry uczynek, ale nie przypominasz sobie takiej sytuacji. Prawdopodobnie za chwilę padniesz ofiarą złodzieja…

Złodzieje używają różnych sposobów, by wywabić kierowcę z samochodu
Złodzieje używają różnych sposobów, by wywabić kierowcę z samochodu123RF/PICSEL

Ustalmy jedno - jeśli złodziej zechce ukraść twoje auto, to bez względu na zastosowane zabezpieczenia, prędzej czy później niestety to zrobi. Niestety nikt i nic nie uchroni nas przed utratą pojazdu, ponieważ przestępcy doskonale wiedzą, jak radzić sobie z różnego rodzaju blokadami, a ponadto wykazują się dużym sprytem i stosują sztuczki psychologiczne.

Niedawno pisaliśmy o metodzie kradzieży auta "na butelkę", która dla złodziei samochodów jest niezwykle prosta i niestety skuteczna. Tego typu sposobów kradzieży jest o wiele więcej, ale wszystkie mają wspólny mianownik - bazują na zaskoczeniu kierowcy, jego roztargnieniu i tempie działania.

Na czym polega kradzież auta "na banknot"?

Scenariusz takiej kradzieży jest niezwykle prosty. Złodziej umieszcza za wycieraczką samochodu podrobiony banknot o dużym nominale. Może być to również zwykła kartka, ulotka czy nawet duży liść - sęk w tym, by wywabić kierowcę na zewnątrz. Kiedy kierowca jest już w samochodzie z odpalonym silnikiem i dostrzega znalezisko, wysiada z pojazdu i idzie w kierunku maski.

Widzisz na szybie niewielką kartkę papieru lub banknot? Uważaj, to może być przynęta
Widzisz na szybie niewielką kartkę papieru lub banknot? Uważaj, to może być przynęta123RF/PICSEL

Pieniądze umieszczone są za prawą wycieraczką nie bez powodu - podczas ich wyjmowania kierowca zwiększa dystans do drzwi samochodu, co skrzętnie wykorzystuje złodziej. Kiedy już kierowca znajdzie się na przodzie auta po prawej jego stronie, złodziej natychmiast wskakuje do pojazdu i z uwagi na włączony wcześniej silnik lub pozostawione w stacyjce kluczyki - błyskawicznie odjeżdża na oczach zszokowanego kierowcy.

Złodzieje samochodów potrafią godzinami wyczekiwać na odpowiedni moment
Złodzieje samochodów potrafią godzinami wyczekiwać na odpowiedni moment123RF/PICSEL

Złodziejowi wystarczy zaledwie kilka sekund, by sprawnie wsiąść do pojazdu, zaryglować zamki w drzwiach i odjechać z miejsca kradzieży. W takim przypadku większość kierowców nie jest w stanie odpowiednio zareagować z uwagi na zaskoczenie i stres.

Akwedukty Nazca. Wodociągowy majstersztyk o długiej historiiAFP
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas