Reklama

Reklama

Kupiłeś ten produkt? GIS alarmuje: stwierdzono obecność bakterii Salmonella

Główny Inspektorat Sanitarny poinformował o kolejnym produkcie wycofanym ze sprzedaży. Tym razem chodzi o konkretną partię nasion białego sezamu łuskanego. GIS ostrzega, że konsumenci, którzy kupili wskazany w komunikacie produkt, powinni bezwzględnie powstrzymać się od jego spożycia. Dlaczego?

GIS apeluje do konsumentów. O co chodzi tym razem?

Główny Inspektorat Sanitarny wydał właśnie ostrzeżenie publiczne. Komunikat dotyczy konkretnej partii nasion białych sezamu łuskanego VITASIA JAPANESE STYLE/ Sesame White Hulled. GIS ostrzega, że zjedzenie wycofanego ze sprzedaży produktu może skończyć się zatruciem. Eksperci apelują do konsumentów o ostrożność.         

GIS dodaje, że numer partii wycofanego produktu to: L22 164 1.

"Dystrybutor wdrożył procedurę wycofania wskazanej partii". Działania zostały rozpoczęte

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Główny Inspektorat Sanitarny produkt wycofany ze sprzedaży został wyprodukowany w Polsce. Data minimalnej trwałości partii, której dotyczy ostrzeżenie to 08/2023. Podmiotem wprowadzający na rynek partię i produkty był LIDL Stiftung & KG z siedzibą w Niemczech.

Reklama

Główny Inspektorat Sanitarny zaznacza, że przedsiębiorca i organy urzędowej kontroli podjęły już odpowiednie kroki. "Dystrybutor wdrożył procedurę wycofania wskazanej partii ze sprzedaży, umieści informacje o wycofaniu w sklepach, a także opublikuje informację na stronie internetowej"  - tłumaczy GIS w publicznym ostrzeżeniu.

Inspektorat zaznacza także, że konsumenci, którzy zakupili wycofaną partię nasion białego sezamu łuskanego, mogą zwrócić artykuł w każdym sklepie bez konieczności okazywania paragonu.

***
Zobacz również:

Nowa niebezpieczna substancja na rynku. GIS ostrzega przed "Funky"

"Metalowe ciała obce" w serze. GIS ostrzega konsumentów

Ostrzeżenie GIS. W serze pleśniowym z koziego mleka mogą być metalowe ciała obce

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy