Reklama

Reklama

Kwiatki nie tylko od święta

Róże, goździki, tulipany - która kobieta ich nie lubi? Kwiaty mogą wyrażać nie tylko uczucie, jakim darzy się obdarowywaną osobę, ale i wdzięczność. Pięknie ozdabiają stół i sprawdzą się jako prezent - choć dane bez okazji są zaskakująco miłe.

Florysta, niegdyś botanik, to osoba, która zna się na sztuce układaniu kwiatów. Jednak wiedza ta nie jest potrzebna, aby cieszyć się pięknym bukietem.

Reklama

Te cięte, jak róże, goździki czy tulipany świetnie sprawdzają się jako prezent z okazji urodzin, imienin czy ważnej rocznicy. Choć dane bez okazji radują chyba jeszcze bardziej. Widok pięknego bukietu w wazonie na stole potrafi cieszyć oko nie tylko kobiet.

Co ciekawe, kolory kwiatów zdradzają intencje tego, kto nimi obdarowuje. 

- Czerwony wyraża płomienne uczucie. Róża biała to czystość uczuć i czystość deklaracji, czyli jeżeli chłopak przychodzi z białymi różami to znaczy, że ma naprawdę czyste intencje. Róże bladoróżowe oznaczają wdzięczność, podziw dla swojej wybranki, ale również można je dać koleżance, bo oznaczają także przyjazne uczucia. Ciekawe znaczenie ma kolor pomarańczowy - wyraża gorące pożądanie - mówi florystka Jolanta Jagodzińska.

Z kolei kwiaty w doniczce pięknie ozdabiają parapety okien. Niektóre panie domu wyjątkowo dbają o takie ozdoby, a te prowadzące ogród niekiedy mówią do kwiatów, co ponoć wpływa na ich zdrowie...


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje