Reklama

Reklama

Leo F. Buscaglia, Miłość. O sztuce okazywania uczuć

Czy miłości można się nauczyć? Co sprawia, że ma ona tak ogromny wpływ na nasze życie? W jaki sposób o nią dbać? Jak przezwyciężyć trudności, które pojawiają się w relacjach z bliskimi?


W książce "Miłość. O sztuce okazywania uczuć" Leo F. Buscaglia zgłębia fenomen uczucia, które jest jednocześnie najbardziej twórczą i zagadkową siłą w naszym życiu. Autor pisze o barierach pojawiających się w relacjach z ludźmi, których kochamy. Podpowiada, jak je przezwyciężyć,  i przypomina, że sposób, w jaki traktujemy samych siebie, wpływa na jakość naszych związków z innymi.

Książka to zapis niezwykle inspirującego cyklu wykładów Buscaglii. Na jego "Lekcje miłości" przychodziły tłumy, aby posłuchać, jak w prosty sposób mówi o miłości i przyjaźni, o ludzkich słabościach i możliwościach. Buscaglia nie bał się być banalny w swych stwierdzeniach, nie wstydził się okazywania uczuć, żył zgodnie z prawami, które głosił. Jego książka jest niezwykle autentyczna i do bólu szczera, a jej przekaz trafia prosto w serce czytelnika. Z pewnością właśnie dlatego na całym świecie spotkała się z tak gorącym przyjęciem.

Reklama

 O autorze:

Leo F. Buscaglia to człowiek niezwykły: autor książek, mówca motywacyjny, psycholog, filozof i pierwszy wykładowca akademicki, który postanowił uczyć... miłości.  Jego wykłady na Uniwersytecie Południowej Kalifornii cieszyły się tak wielką popularnością, że na ich podstawie powstała niniejsza książka.

"Miłość. O sztuce okazywania uczuć" odniosła ogromny sukces i zyskała status światowego bestsellera. Kolejne książki Buscaglii również sprzedały się w wielomilionowych nakładach, a aż pięć z nich zajmowało pierwsze miejsce na liście amerykańskich bestsellerów. W Polsce, nakładem GWP, ukazały się "Sztuka bycia sobą, Radość życia" oraz "Droga byka".

 Fragment książki:

Prawdziwą miłość daje się bez oczekiwań. Nie można na przykład nalegać, by ktoś, kogo kochamy, pokochał nas w zamian. Sam ten pomysł jest absurdalny. Jednak nieświadomie większość ludzi żyje w taki właśnie sposób. Jeżeli naprawdę kogoś kochasz, nie masz wyboru poza tym, by wierzyć, ufać, akceptować i mieć nadzieję, że twoja mi­łość będzie odwzajemniona. Nigdy nie moż­na jednak mieć pewności. Nie ma żadnych gwarancji. Ten, kto zwleka z kochaniem, dopóki nie ma pewności, że w zamian otrzyma to samo, może czekać całe wieki. Jeśli człowiek kocha, czegoś oczekując, to niewątpliwie w końcu się rozczaruje, ponieważ jest mało prawdopodobne, by ludzie spełniali wszystkie jego oczekiwania, nawet gdy darzą go wielką miłością.

materiały prasowe
Dowiedz się więcej na temat: książka | Miłość

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy