Reklama

Reklama

"Libacja na skwerku" ma już 11 lat. Pamiętacie ten news?

"Libacja na skwerku" obchodzi kolejną rocznicę! Mija 11 lat od publikacji przez internetowe wydanie "Gazety Wrocławskiej" prawdopodobnie najsłynniejszej depeszy w Polsce. Dziś libacja na skwerku jest memem, który bawi każdego. Nie pamiętacie, o co chodzi? Przypominamy.

Libacja na skwerku została rozsławiona przez artykuł pt. "Wrocław: Libacja na skwerku" z internetowego wydania "Gazety Wrocławskiej" z dnia 21 sierpnia 2010 roku. News był bardzo krótki. Brzmiał:

"Policjanci dostali dzisiaj zgłoszenie, że na skwerku w jednym z wrocławskich parków grupa mężczyzn pije alkohol. Gdy funkcjonariusze przyjechali na miejsce okazało się, że nikogo tam nie ma"

- tak wspominano libację na skwerku w okrągłą, dziesiątą rocznicę.

Libacja na skwerku. Legandarny news

Libacji na skwerku postanowili się przyjrzeć dziennikarze "Super Expressu" w zeszłym roku, w dziesiątą rocznicę powstania słynnego tekstu. Okazało się, że tekst był owocem presji ówczesnego szefostwa na dziennikarzy, którzy mieli publikować w ciągu godziny cztery artykuły na temat wydarzeń w mieście. Autorką tekstu była 22-letnia dziennikarka, Martyna Jurkiewicz.

Reklama

"Nie miałam innego wyjścia. Musiałam coś wrzucić w sieć, a nic innego nie miałam! Atmosfera w pracy nie była przyjemna, więc popełniłam swoje słynne dzieło" - opowiada autorka w rozmowie z "Super Expressem".

Kobieta wyznaje także, że "libacja na skwerku" była co prawda napisana przez nią, ale zaakceptował i opublikował ją inny redaktor.

Po publikacji redakcję dosłownie zalała fala popularności, co, jak donosi "Super Express", spotkało się z różnymi reakcjami - jedni cieszyli się z dodatkowych klików, które zyskała gazeta, a inni uznawali, że to dyshonor dla tytułu.

Jedno jest pewne - niewiele jest materiałów w internetowych mediach wspominanych z takim rozrzewnieniem i tak zmonetyzowanych, jak "libacja na skwerku".

Przeczytaj też:

Izabela Kuna na wakacjach w bikini. Zachwyciła fanów!

Spacery w chmurach. Ścieżki w koronach drzew to hit tego lata!

Pięć sposobów na nieproszonych gości w ogrodzie

* * *

Zobacz więcej:

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: libacja na skwerku

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje