Reklama

Reklama

M jak Merde

Genialna parodia klasycznych powieści kryminalnych. Czy Paul West, bohater M jak Merde, zda egzamin na Jamesa Bonda, czy raczej ulegnie kobiecemu urokowi i da się wykorzystać kuszącej M.

Stephen Clarke urodził się w 1959 roku w Wielkiej Brytanii. Studiował w Oksfordzie. Od kilkunastu lat mieszka i pracuje w Paryżu jako dziennikarz i redaktor naczelny gazety Today in English. W 2004 roku własnym sumptem wydał pierwszą powieść, Merde! Rok w Paryżu, która szybko stała się bestsellerem - również we Francji! Kontynuacją przygód Brytyjczyka Paula Westa są "Merde! W rzeczy samej", "Merde! chodzi po ludziach" oraz "M jak merde".

Następna część przygód Brytyjczyka znanego z poprzednich powieści Stephena Clarke'a.Paul po raz kolejny przyjeżdża do Francji i już od pierwszych chwil wie, że nie będzie to spokojny pobyt. Jego przyjaciółka Elodie wychodzi za mąż za milionera z francuskiej arystokracji. Zadaniem Paula jest przygotowanie przyjęcie weselnego. W dwa tygodnie! Poza tym pojawia się tajemnicza Gloria Monday, zwana przez wszystkich M. Piękna kobieta zabiera Paula na wybrzeże.

Reklama

Zapowiada się romantycznie, jednak M zaczyna się dziwnie zachowywać: znika na całe dnie i prowadzi podejrzane rozmowy telefoniczne. Czy to możliwe, żeby ta wspaniała dziewczyna chciała... zabić prezydenta Francji?!

Biblioteka Akustyczna

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy