Reklama

"Malediwy" godzinę drogi od Mediolanu

Włosi odkryli "Malediwy" godzinę drogi samochodem od Mediolanu, w kantonie Ticino w Szwajcarii. Amatorski film nagrany nad krystalicznie czystym jeziorem w Alpach Lepontyńskich jest przebojem internetu - obejrzało go ponad 2,5 mln osób.

Malownicza okolica w dolinie Verzasca, niedaleko granicy z Włochami stała się za sprawą tego filmu jedną z największych atrakcji turystycznych lata. Od razu ruszyły z Włoch do Szwajcarii tysiące ludzi.

Spokojna dotąd okolica przeżywa oblężenie, z czego niezbyt zadowoleni są tamtejsi mieszkańcy - zauważa się.

Hasło "Malediwy godzinę od Mediolanu" trafiło na łamy włoskiej prasy za sprawą filmu, zamieszczonego pod takim właśnie żartobliwym tytułem w mediach społecznościowych. Wideo przedstawiające zabawę grupy młodych Włochów i ich skoki do wody uznano za lepsze od niejednego filmu reklamowego.

Reklama

Gazety podkreślają, że wielu Włochów dopiero teraz przekonało się, że tak blisko, zaledwie po drugiej stronie granicy, niedaleko Locarno znajduje się idealne miejsce na wypoczynek. Jest tam górskie jezioro o oszałamiająco czystej wodzie, spektakularny krajobraz i doskonałe miejsce do kąpieli. (PAP Life)

PAP life

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama