Reklama

Mam to za sobą i inne wyznania

Za co kochamy Shirley MacLaine? Za nagrodzoną Oskarem rolę w filmie Czułe Słówka? Za Pocztówki znad krawędzi? Za Kłopoty z Harrym Hitchcocka, czy Słodką Irmę? Za nietuzinkową filozofię życiową, czy promienny uśmiech na ekranie? Shirley MacLaine ma już być może wiele za sobą, ale ta niezwykła książka daje nam dowód, że my nigdy nie będziemy mieli jej dość.

"Mam to za sobą" to książka pełną refleksji i wspomnień dotyczących życia i filmowej kariery, autorka zawarła w niej mądre, przewrotne i dowcipne życiowe przemyślenia.

Stosując klucz - "te rzeczy mam za sobą, a z tych nigdy nie zrezygnuję" opowiada o swym życiu, snuje rozważania nad współczesnym oraz dawnym światem Hollywood i wspomina przyjaciół (Elizabeth Taylor, Franka Sinatrę, dwóch Jacków - Lemmona i Nicholsona). Autorka zdradza kulisy swych związków i romansów z politykami (wśród nich dwóch premierów), naukowcami, dziennikarzami i partnerami z ekranu.

Reklama

Wiele miejsca poświęca na przedstawienie swoistej filozofii życiowej. Niestrudzona w poszukiwaniu prawdy - jako nieokiełznany wolny duch - Shirley patrzy krytycznie na współczesny świat, który potrafi irytować, wprawiać w zakłopotanie i prowokować, ale może też zachwycać pięknem, humorem i obietnicą przyszłości.

Czytając Mam to za sobą można mieć wrażenie spotkania ze starą przyjaciółką, która szczerze opowiada o sobie, ale nigdy nie bierze siebie za poważnie. To wspaniała kobieca lektura, ale również kopalnia wiedzy dla wielbicieli kina i talentu aktorki.

Światowa premiera książki miała miejsce w kwietniu 2011 r.

Shirley MacLaine nominowana do sześciu Oskarów, zdobyła statuetkę za najlepszą rolę kobiecą w 1984 roku za Czułe Słówka. Wystąpiła w ponad pięćdziesięciu filmach, zdobyła trzy nagrody Emmy oraz dziesięć Złotych Globów. Autorka jedenastu książek, z których wiele stało się światowymi bestsellerami. Mieszka w Malibu, w Californii i w Santa Fe, w Nowym Meksyku.

Shirley MacLaine
Mam to za sobą i inne wyznania
Wydawnictwo Axismundi

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Shirley MacLaine | biografie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama